Värskemad linnauudised

Viis erilist suvesündmust 

Linnaleht, 12. juuli 2018, 16:01
Hobusekasvatusega tegelev Juurimaa tall Märjamaal on üks neist taludest, kes tänavu avatud talude päeval uudistajaid külla ootab.  Alar Truu
Avatud talude päev

22. juulil toimuv üle-eestiline avatud talude päev pakub linnarahvale suurepärast võimalust end maaeluga kurssi viia. Näha saab suuri ja väiksemaid talusid, loomi-linde, taimi ja põllumajandustehnikat. Kohapeal pakutakse maitsta ehedat talutoitu. Selle kohta, mis talusid külastada võib, leiab täpsemat infot lehelt www.avatudtalud.ee.

Avatud talude päev on vaid kolme aastaga saanud väga populaarseks. Mullu avas uksed 280 talu ja külastajaid oli üle 100 000.

Päikeseloojang Kablis

Kabli kandis peetav Päikeseloojangu festival kestab sel aastal lausa kuus nädalat, 5. augustini. Midagi toimub pea iga päev ning kavas on üle 30 kontserdi, teatrietenduse, filmiõhtu, vestlusõhtu, ekskursiooni jne.

Uutest paikadest on tänavu võimalik avastada endist Jaani baari ehk uue nimega Kabli aita, Muhude õue Häädemeestel, Massiaru kanti ja Nigula raba. 21. juulil aga on võimalik tutvuda Kabli küla varjatud hoovidega ning nende eriliste elanikega. Kabli hoovide päev lõpeb Kabli aidas peoga „Hüvasti Jaani baar“ koos Kabli vippidega. Kava leiab lehelt www.kablifest.com.

Lambalihafestival

28. juulil toimub Pärnumaal Uulus lambalihafestival Uulu Lamba Vest, mille raames peetakse Eesti meistrivõistlused lambaliha grillimises. Üritusel esinevad Pärnu lembelaulik Ergo ja ansambel Sunlight ning päeva lõpetab Terminaator. Toimub eesti toidu ja käsitöö laat, tegevust jagub kogu perele.

Pits ja portselan

14. ja 15. juulil peetakse Pärnu Kuninga Tänava põhikoolis 17. rahvusvahelist Eeva Taltsi nimelist pitsifestivali. Ürituse teemaks on seekord rahvusvärvid läbi pitside. Toimub metallniplispitsi meistriklass ja võistlus „Ööpesu“.

27.–29. juulini aga toimuvad Pärnu Nooruse majas portselanipäevad. Meistrid sätivad näitusele maalitud portselannõusid, tutvustatakse maalimistarbeid ning huvilised saavad kätt proovida meistrikursustel.

Vorstid ja kaunid koerad

Tapa linn tähistab tänavu oma 92. sünnipäeva 10.–12. augustini ning sel ajal toimub ka kaheksas Tapa vorstifestival. Kavas on Eesti meistrivõistlused vorstigrillimises, Tapa valla teedel toimuv rahvaralli ning Tapa vene kooli pargis võistlus „Tapa linna ilusaim koer“. Üritusel esineb Uku Suviste. Kava leiab aadressilt www.vorstifestival.ee.

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee