Värsked Tartu uudised

Hansapäevadel saab külastada teemalinnu ja kuulata Liisi Koiksonit 

Linnaleht, 5. juuli 2018, 16:26
Hansapäevade laadale tuleb tänavu üle 400 kaupleja meilt ja mujaltFoto: Merlin Ponna
Laupäeval ja pühapäeval peetakse Tartus taas hansapäevi, kus saab uudistada teemalinnu ja avatud on ka hansalaat.

Toomemäel avatud Lastelinnas asuval kontserdilaval esinevad muusikakollektiivid ja Piret Päär jutustab muinasjutte. Lisaks võivad lapsed läbi astuda tegevuskodadest, kus muuhulgas saab meisterdada kuumaaluseid ja õhupalliautosid või hoopis proovida kätt sokiloomaga.

Lastelinna lähedal, toomkiriku varemete ja tähetorni juures on avatud Teaduslinn, kuhu oodatakse huvilisi Eesti teaduse saavutustest osa saama.

Festivali pealava asub sel korral Poe tänava pargis ning seal astub kahel päeval üles üle paarikümne muusikakollektiivi. Hansapäevade üks peasündmusi on Liisi Koiksoni kontsert laupäeval kell 20.30. Pühapäeval kell 14 tähistavad Salvador Sax Kvartett, Tartu Saksikoor ja Big Band Tartu oma suuri sünnipäevi kontsertidega.

Tasku ümber on avatud Raualinn, kus saab uudistada teiste seas vanaautode näitust ja elada kaasa Raualinna Rammumehe jõukatsumisele, välja on pandud ka päästetehnikat ja tegemist leiab spordimuuseumi tegevustoas.

Mööda Küüni tänavat ja selle ümbruses laiub hansalaat, kus kaubeldakse nii käsitöö, toiduainete ja roogadega kui ka palju muuga. Laadale tuleb üle 400 kaupleja kõikidest maakondadest ning lisaks Lätist, Leedust, Ukrainast ja Venemaalt. Hansalaat on avatud laupäeval kella 10–20 ja pühapäeval kella 10–16.

Atlantise kõrvalt leiab viikingite ala ja ülikooli peahoone tagant loomade ala. Pottsepad ja korstnapühkijad näitavad oma oskusi Toomemäel Skytte monumendi lähedal.

Festivali kava leiab lehelt hansapaevad.ee.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee