Värsked Tallinna uudised

Stenbocki maja juures käivad korrastustööd sulgevad Patkuli trepi 

Toimetas Maarit Stepanov, 25. juuni 2018, 12:19
Patkuli trepp. Foto on illustratiivne. Tairo Lutter
Esmaspäeval alustati Stenbocki maja juures Toompea tugimüüri korrastustöid. Sellega seoses on Patkuli trepp kuni 3. juulini suletud ning Patkuli vaateplatvormile pääseb ainult Toompea kaudu.

Toompea tugimüüri korrastamistööde käigus eemaldatakse müüridelt bioloogiline saaste, puhastatakse müüritis ja vuugid ning seejärel vuugitakse müür uuesti, ühtlasi uuendatakse tugimüüris olevaid katteplaate. 

Lisaks paigaldatakse tugimüürile uus valgustus. Tegemist on osaga suuremast projektist, mille raames uuendatakse kogu Tallinna vanalinna müüride valgustust.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ja kultuuripärandi aasta puhul korrastab pealinn mitmeid kultuurimälestisi ning vanalinna räämas kohti. Muu hulgas on käimas Nunne tänava ääres asuva Kitseaia rekonstrueerimine, mille käigus taastatakse tänavalt haljasalale viivad trepid, rajatakse jalgrajad ja haljastus ning skulptuuri juurde paigaldatakse pingid

Vabaduse väljaku Mayeri trepil korrastatakse müürid, konserveeritakse vaasid ning rihitakse trepiastmeid ning trepp saab lõpuks ka hädavajaliku käsipuu. Kadrioru pargis restaureeritakse Belvedere Apollo kuju. Selle käigus saab skulptuur tagasi oma originaalse elevandiluukarva tooni, millisena see ilustas parki alates 1937. aastast. Töö peab valmis saama Kadrioru pargi 300. juubelisünnipäeva pidustusteks.

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee