Värsked Tallinna uudised

D-terminali rekonstrueerimine toob kaasa muudatusi reisijate liikumises 

Toimetas Maarit Stepanov, 25. juuni 2018, 07:42
Tallinna Sadama D-terminal Teet Malsroos
Esmaspäeval 25.juunil algab Tallinna Sadama D-terminali rekonstrueerimine ja laiendamine. Ehitustöödega seoses muutuvad terminalis reisijate liikumisskeemid. 

Tallinna Sadama reisijate valdkonna ärisuunajuhi Ingrid Berezini sõnul  toimuvad ehitustööd etapiviisiliselt ning osa terminalist suletakse ehitustöödeks. "Alates 25.juunist hakkavad Helsingisse suunduvad reisijad  kasutama sama ala, mis seni on olnud vaid Stockholmi suunduvate reisijate laevale minekuks. Samuti muutub mõnevõrra pikemaks Tallinnasse saabuvate reisijate teekond," ütles Berezin.

Täpsemad liikumisskeemid on saadaval Tallinna Sadama veebilehel ning suunised edastatakse reisijatele ka laevafirmade poolt. 

12. juunil allkirjastasid Nordecon AS ja AS Tallinna Sadam lepingu Vanasadamas (Lootsi 13/4) asuva D-terminali hoone rekonstrueerimiseks ja laiendamiseks. Kavandatud ehitustööde raames suureneb hoone pindala senise 7000 ruutmeetri pealt üle 16 000 ruutmeetrini. Terminali laiendusega otstarbe kaotavad galeriid lammutatakse ning uue funktsionaalsuse ja arhitektuurse kontseptsiooniga terminalis ehitatakse välja kaasaegsed tehnosüsteemid, ruumid ja fassaadid. 

Uuenevas D-terminalis saavad olema avarad ootealad reisijatele, kuhu on lisatud märkimisväärselt uusi istumisvõimalusi. Terminalis saab olema rohkem ruumi ka kohvikutele ja kaubandusele. Uute võimalustena lisanduvad lasteala ning nõudlikematele reisijatele eraldi lounge. 

Uuenenud D-terminal valmib 2020. aasta suvel. 

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee