Värsked Tallinna uudised

Mupo trahvis Viru tänaval tegutsevaid sokimüüjaid 

Ohtuleht.ee, 22. juuni 2018, 12:22
 Mupo
Möödunud laupäeval trahvis mupo patrull väärteokorras Viru tänaval sokikauplejaid. Karistada said neli sokkide edasimüüjat, kes vales kohas ja ilma loata sokkidega kauplesid. Juba aastaid käinud kemplemine – patrull palub eakatel kauplejatel lahkuda, aga need on patrulli lahkudes taas platsis – sai laupäeval lõpu.

„Meile laekub pea iga päev kaebusi, et sokikauplejad on oma kauba Viru tänava mööda purskkaevu piiret ja trepiplatood laiali laotanud. Häälekad naised häirivad möödujaid ning oma laiali laotatud sokimajandusega rikuvad vanalinna kaunist välisilmet. Tegemist on turistiderohke piirkonnaga, kauplemise koht seega igati magus,“ kirjeldas olukorda munitsipaalpolitsei ameti juhataja Aivar Toompere. „Kui tegu oleks tõesti memmedega, kes ise koovad ja oma käsitööd müüvad, aga need on aastatega juba nägupidi tuttavaks saanud edasimüüjad. Agendid annavad neile sokid ja kasseerivad sealt suurema saagi. Oleme aastaid neile kannatlikult ja viisakalt selgitanud, hoiatanud ja palunud lahkuda. Aga tädid muutuvad järjest julgemaks ja häälekamaks ja neid tekib järjest juurde. Kunagi pidi ka mingi resoluutsem hoiatus järgnema. Tegemist on organiseeritud tegevusega, kus ära kasutatakse kaastunnet tekitavad eakad memmed.  Kui jutust aru ei saada, siis tuleb teismoodi selgitada. Ega memmed ise seda trahvi ei tasu, seda teeb ikka kauba tegelik omanik“.

„Tõrkumist ja hädaldamist oli palju, et esimest korda müüakse ja et isetehtud sokid. Aga need tädid on siin iga päev ja nii aastast aastasse. Ikka ühed ja samad näod. Niipalju sokke ei suudaks terve käsitöökoondis kududa, kui nemad siin müüvad, seda enam, et sama toodangut saab osta ka igast suveniiripoest“ ütles välijuht Timo Kubjas.  Tema sõnul on tädid kavalad - luisatakse, et dokumente pole kaasas, ei mäletata ei isikukoodi ega sünniaastat. Isegi nime kirjapilt olevat meelest läinud.

Müüjatele selgitati, kuidas ja milline on kauplemise kord ning kuidas ning kust kauplemise luba saab. Kummastav oli aga kogu loo lõpp – pärast pikki sekeldusi, olles oma kiirmenetluse otsused kätte saanud, ütles kõige söakam memmedes. „Hea küll, saime kõigest aru ja rohkem ei tule. Aga kas me võime nüüd edasi müüa, me laiali ei laota, müüme käest, näpu vahelt!“ 

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee