Värsked Tallinna uudised

Kiirabi ronis Oleviste torni, et päästa seiskunud südamega turisti elu (15)

Siim Randla, 21. juuni 2018, 10:48
 Teet Malsroos
Tallinna kiirabitöötajad ronisid mööda kitsast treppi Oleviste kirikutorni, et päästa Jaapani turisti elu, kelle süda oli seiskunud.

Hiljuti jäi Oleviste torni vaateplatvormil umbes 60 meetri kõrgusel kitsas käigus Jaapani mehel süda seisma. „Kiirabi ronis mööda kitsast keerdtreppi üles,“ ütles Tallinna kiirabi peaarst Raul Adlas Õhtulehele. Kannatanu süda õnnestus taas tööle saada. „Ta tassiti päästjate abiga koos kiirabiaparaatidega tagasi maapeale,“ sõnas Adlas. Jaapani turist viidi haiglasse ning ta paraneb.

Eesti Ekspress kirjutab, et hea juhusena oli ootamatult kokku kukkunud turistiga samal ajal tornis vanalinna vaateid nautimas ka Soomes arstina töötav Olga Jankovskaja. Ta hakkas elutult lebava mehe rindkere massaažiga pihta viivitamatult (esmase elustamisega olid enne teda alustanud kaks noort meest), et veri jõuetult väriseva südame kiuste siiski mööda sooni edasi liiguks, sellal kui Olga sõber hoidis turisti kohale kummardudes kuklas tolle pead, tagades nii suu ja hingamisteede avatuse.

Selleks ajaks, kui esimesena väljakutsele reageerinud kiirabibrigaad mööda kirikutorni kitsaid treppe rüsinal kohale saabus, oli nooremapoolses keskeas turisti süda sisuliselt seisnud juba veerand tundi - kaugelt liiga kaua, et elustamine tavalises olukorras enam võimalik oleks.

Kiirabibrigaadil koos Põhja-Eesti regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskuse ülemarst Vassili Novakiga elustamine siiki õnnestus. 

15.-16. sajandil oli Oleviste kiriku torni kõrguseks arvatavalt 159 meetrit, mis tegi pühakojast maailma kõrgeima ehitise. Praegu on Oleviste kiriku torn 123,7 meetrit kõrge. Vaateplatvorm asubki 60 meetri kõrgusel.

15 KOMMENTAARI

m
mõhh 20. juuni 2018, 10:16
Ju need ikka meedikud olid kes torni ronisid. Kiirabi all mõtleme ikka ju autot.
m
munk ( μοναχός ) 20. juuni 2018, 09:37
Arvestades olukorra keerukust võiks keiser jaapanlase elu päästnud arstidele samurai seisuse anda.
Loe kõiki (15)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee