Arvamus

Jalgpall ühendab ja eristab 

Kristjan Roos, toimetaja, 14. juuni 2018, 15:24
Eesti jalgpallikoondise fännid Eesti - Maroko kohtumise ajal Foto: Tiina Kõrtsini
15. juulini elab ja hingab maailm mõnes mõttes ühes rütmis, jalgpallirütmis.

Täna Venemaal algav jalgpalli MM on globaalne sündmus, mis on juba aastakümneid ületanud spordi piirid. Ka seekordsel MM-il ei saa üle ja ümber poliitikast, näiteks paljude vaatlejate hinnangul võinuks agressiivse välispoliitikaga Venemaale praegustest sanktsioonidest enam mõjuda jalgpalli MM-i korraldusõiguse äravõtmine.

Poliitika poliitikaks, lõpuks on jalgpallist saanud miski, mis meid kõiki, planeedi Maa elanikke, veel ühendab. Jalgpalli keeles räägivad üheaegselt nii Aafrika kui ka Eesti vutipoisid ja pensionärid. Või kui tuua meilt siit Eestist näide, siis just jalgpall on aidanud tõhusalt kaasa integratsioonile. Vutiväljakul on Eesti eest väljas ju üheaegselt nii Klavan kui ka Vassiljev.

Teisalt on jalgpall veel justkui viimane saareke, kus muidu üha multikultuursemaks muutuvas maailmas saavad rahvad julgelt oma rahvuslikku meelsust välja elada kartmata, et seepeale neid häbimärgistataks. Jalgpallist rääkides võime seega rääkida piltlikult ka rahvuste vahel toimuvatest minisõdadest.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee