Värsked Tartu uudised

Valitsus hämab eriplaneeringu lõpetamisega 

Jüri Laurson, elektriinsener , 14. juuni 2018, 15:23
Jüri LaursonFoto: ALDO LUUD
Pea aasta on valitsusliidu poliitikud hoidnud Emajõe vesikonda reostava Est-Fori tselluloositehase riikliku eriplaneeringu tõttu inimestel närve pingul.

Tartu linna ja seitsme valla rahva nõudmistele lõpetada riiklik eriplaneering valitsus õiget vastust ei anna ning hämamine käib edasi.

See küsimus on tiirelnud valitsuses nagu kuum kartul suus, kuid planeeringu lõpetamise otsuseni pole ikkagi jõutud. Tahtmatult tundub, et raha on pannud tselluloositehase riikliku planeeringu rattad käima ja seda hoogu on nüüd raske pidurdada.

Kuni viimase hetkeni on valitsus tehase rajamist toetanud. Ka peaministril pole selles küsimuses selgeid seisukohti, alati on olnud vastuseks, et omavalitsuste ja rahva arvamusega tuleb arvestada. Tegelikult näib, et valitsusel puudub isegi poliitiline tahe eriplaneeringut lõpetada. Huvitav on seejuures seegi, et oma piirkonna inimeste heaolu eest ja keskkonna reostuse vastu seisnud Tartu linnapea ja vallavanemate kohta kujundatakse arvamust, et nende vastuseis on valimiseelne reklaam ning nad koguvad endale lihtsalt plusspunkte. Nii võib kõikidele heade kavatsustega inimestele kleepida külge halvustavaid ja eksitavaid silte.

Valitsuse ülbust ja arusaamatust näitab asjaolu, et ei arvestata ka Euroopa Liidu veedirektiivi nõuet, mis kohustab Eestil Emajõe ja Peipsi järve seisundi 2027. aastaks puhtuse normidele vastavusse viima, mitte Emajõe vesikonda reostust juurde planeerima. Tartu ülikooli ökoloogiaprofessori Ülo Manderi sõnul on Emajõe ja Peipsi järve praegune ökoloogiline seisund halb.

Selle taustal on arusaamatu pidev jutt mingitest uuringutest, mille tulemusena justkui peaks muutuma Emajõe ja Peipsi vee ökoloogiline seisund puhtamaks.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee