Linnaleht

Lineker: Inglismaa võimalused ei ole MM-il suured

Kristjan Roos, 14. juuni 2018, 15:23
Inglise koondise kapten Harry Kane ja peatreener Gareth Southgate on MM-i turniiri eel optimistlikud. Samas eksperdid koondisele suurt edu ei ennusta.  Reuters/Scanpix
Traditsiooniliselt on alati MM-i üheks soosikuks peetud jalgpalli sünnimaad Inglismaad, kuid tiitli on ta suutnud võita vaid korra, 1966. aastal.

Inglise vutilegend Gary Lineker on öelnud vahest ühe tuntuma jalgpallitsitaadi: „Jalgpall on lihtne mäng. 22 meest ajab 90 minutit palli taga ja lõpuks võidab alati Saksamaa.“ Kuna enamjaolt ongi tema lause täppi läinud, tasub tähele panna, mida ta seekordse MM-i eel leiab.

Linekeri sõnul ei ole Gareth Southgate’i juhendataval Inglise koondisel ka seekordsel turniiril kuigi head väljavaated. „Kui me jõuaks veerandfinaali, oleks see juba väga tubli saavutus,“ leidis ta.

Enesekindlad avaldused

Seevastu Inglise koondise peatreener Southgate ise süstib inglastesse ja koondislastesse oma turniirieelsete väljaütlemistega enesekindlust. „Minu töö on lubada rahval unistada. Mis see ütlemine ongi: muuda võimatu võimalikuks,“ ütles Southgate Sky Sportsi vahendusel. Inglise koondise kapten Harry Kane on samuti avaldanud, et seekordses koondises on kvaliteeti võita turniir.

MM-i eel alistas Inglismaa juuni alguses 2:1 Nigeeria (inglaste väravad Gary Cahillilt ja Harry Kane’ilt) ning eelmisel neljapäeval 2:0 Costa Rica (väravad Marcus Rashfordilt ja Danny Welbeckilt).

Inglismaa mängib ühes alagrupis Belgia (mäng toimub 28. juunil kell 21), Tuneesia (esmaspäeval kell 21) ja Panamaga (24. juunil kell 15).