Linnaleht

Kas Pelé seekord ei eksi? 

Kristjan Roos, 7. juuni 2018, 16:03
Pelé kiidab praegust Brasiilia vutikoondise peatreenerit TitetFoto: AFP/Scanpix
Jalgpalli MM-i eel küsitakse ka jalgpallilegendidelt ennustusi ja alati ütleb oma arvamuse välja neist suurim, brasiillane Pelé.

Veel aprillis polnud selge, kas Brasiilia suurim staar Neymar saab finaalturniiril osaleda, kuid Pelé oli juba toona kindel, et ründaja on selleks ajaks parimas vormis.

Mäletatavasti kaotas eelmisel MM-il Brasiilia poolfinaalis hävitavalt 1:7 Saksamaale. Pelél on aga praegusesse Brasiilia koondisesse usku, ta nimetab Brasiilia peatreenerit Titet lausa psühholoogiks. „Meil on Euroopas palju suurepäraseid mängijaid. Küsimus on selles, kuidas nad ühtseks meeskonnaks sulandada,“ ütles Pelé aprillis.

Lisaks Brasiiliale mainis Pelé MM-i favoriitidena Lionel Messi Argentinat, samuti Saksamaad, Inglismaad ja Prantsusmaad. Vutilegend jättis aga mainimata 2010. aasta maailmameistri Hispaania ja valitseva Euroopa meistri Portugali.

Tõsi, vutimeedias on aastatega kokku kogutud üksjagu Pelé ennustusi, mis pole täppi läinud. Näiteks 2002. aasta MM-i eel ütles ta, et Brasiilia ei saa isegi alagrupist edasi, kuid tegelikult tuli Brasiilia siis maailmameistriks.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee