Värsked Tallinna uudised

Vaata, milline hakkab välja nägema suve lõpus avatav Tammsaare park (5)

Liis Vaksmann, 6. juuni 2018, 17:20
Milline hakkab välja nägema suve lõpus avatav Tammsaare park?Foto: Kuvatõmmis videost
Juba augusti lõpus avatakse 6,3 miljonit eurot maksma läinud uuenduskuuri läbinud Tammsaare park. Mida uut ja põnevat saab näha?

Tammsaare pargi rekonstrueerimise projektlahendus põhineb linnaplaneerimise ameti poolt 2012. aastal läbi viidud ideekonkursil, millele esitatud tööde hulgast tunnistati parimaks Kadarik Tüür Arhitektid poolt esitatud töö "Belle Epoque". Tammsaare pargi rekonstrueerimise projekteerimine käivitati 2015. aastal.

Pargi rekonstrueerimise eesmärgiks oli luua kaasaegse kujundusega, parima funktsionaalsusega, kompositsiooniliselt tasakaalustatud ning turvalisust pakkuv park, mis väärtustab pargi ala linnaruumis eelkõige pargina ja mitte väljakuna, sisaldades avatud ning suletud alasid, teadlikult kujundatud aktiivseid ning passiivseid pargitsoone. Rajatav lahendus ilmestab tänasel päeval kasutusest väljas olevaid pargialasid.

Rekonstrueerimistööde käigus uuendatakse pargi teede katendid, korrastatakse haljastus, rajatakse vajalikud tehnovõrgud ja hetkel on käsil valgustuse ning linnamööbli paigaldus.

Tammsaare monumendi taga tihendati teedevõrku ning istutati põõsaid. Sinna on võimalik põigata pargikülastajatel, kes soovivad omaette olla. Olemasolev 1905. aasta mälestusmärk nihutati keskselt kohalt pisut varjatumasse pargitsooni draamateatri kõrvale.

Estonia Teatri esise Uue Turu platsi rajamiseks likvideeriti olemasolev süvend, et pargimaastik saaks tulevikus sujuvalt jätkuda. Uue Turu platsil saab korraldada kultuuriüritusi ning paigaldada ajutisi müügilette hooajaliste turgude tarvis.

Lisaks pargi ehitustöödele alustatakse veel sel aastal linnavaraameti tellimusel Pärnu maantee 3 kinnistule kohvik-teenindushoone rajamisega. 

Samal teemal

4. juuli 2018, 21:08
VIDEO | Tammsaare pargi ehitustööde tähtaeg lükkus taas edasi
5. juuni 2018, 13:32
GALERII | Buratino istutas äsja avatud Tammsaare pargi turuplatsile rahapuu
9. november 2017, 18:27
Tallinna südalinnas laamendas noortekamp, kallale tungiti noorele naisteenindajale
7. november 2017, 12:45
Tallinna abilinnapead tutvustasid oma plaane

5 KOMMENTAARI

h
haa haa 6. juuni 2018, 21:47
75% betooni, ülejäänu kunstmuru. Seda nimetatakse tänapäeval pargiks.
a
arhitektor 6. juuni 2018, 21:06
Tore on ka see,et rohelusse uppuvad rularajad linnasüdames rõõmustavad Tallinlasi aastarignselt.
Pole midagi kosutavamat,kui novembrikuine jalutuskäik mööda meie iidset linna,kui mootorsõidukite heitgaasid ja müra kõrva ei riiva.
Loe kõiki (5)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee