Arvamus

Rikkamad kui kunagi varem (1)

Ants Vill, vastutav toimetaja, 31. mai 2018, 16:38
Jõukaksaamiseks on vaja teenida vähemalt 2000 brutoeurot kuus.  Õhtuleht
Ametlikel andmetel elame käsiloleval ajal paremini kui kunagi varem.

Palgad on suurenenud nii avalikus kui ka erasektoris, tööpuudus kahaneb. Keskmine brutopalk kasvas esimeses kvartalis aastatagusega võrreldes 7,7 protsenti 1242 euroni. Palgatõusu toetasid alampalga tõus ja preemiad. Aastaga on palgatöötajate reaalne ostujõud tõusnud ligi 10 protsenti. Nii kiiret ostujõu kasvu nähti meie mail viimati viimase majandusbuumi ajal.

Kogu selle ilu juures peab nentima, et numbrites väljendatav edu pole majapidamistesse tarbimispillerkaari toonud: jaekaubandus on esimeses kvartalis kasvanud aastatagusega võrreldes vaid protsendi. Ja kokkuhoidlikud inimesed teevad targalt. Sissetulekud ei saa pikemat aega kasvada kiiremini majanduskasvust, mis oli esimeses kvartalis mõõdukas 3,7 protsenti. Eesti Pank igatahes juba hoiatab, et meil napib kasvureservi ja seega kiire kasvu võimalusi. Muidu aga on Eesti praegu päris hea koht, kus elada. Numbrite järgi vähemalt.

1 KOMMENTAAR

s
suhtelisus 4. juuni 2018, 09:35
ja algandmete usaldusväärsus koos soovmõtlemisega. Kellel on ja kellel pole, mille-kelle abil ja/või tõttu. Ent otsused tehakse väidetavate andmete al...
(loe edasi)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee