Värsked Pärnu uudised

Reedel tuleb Endlas lavale „Vedelvorst“ 

Linnaleht, 31. mai 2018, 16:49
Vedelvorst Kustavi rollis astub lavale Sander Rebane.Foto: Gabriela Liivamägi
Endla teatri suures saalis esietendub reedel kell 19 Hugo Raudsepa igihaljas komöödia, mille lavastaja on Ingomar Vihmar ja kunstnik Illimar Vihmar.

Ühel kenal suvisel päeval saabub Laisavere kroonuvalla Näsnäruda tallu suur õnnesõnum: Sarve Mats, see suur vembumees ja kaaberjaan, on surnud ja testamendiga Näsnäruda noorperemehele Kustavile suure päranduse jätnud. Aga nagu igal õnnel on ka sellel oma konks küljes... Kas ja kuidas Sarve Matsi saadetud õnn siiski Näsnäruda õuele jõuab ning millist rolli selles mängivad Kustavi ema Mari, saarlasest sulane Joosep, atsakas teenijatüdruk Maali, karjapoiss Eedo, Ristmetsa peremees Tanel ja tema tütar Tiiu, näeb teatrisaalis.

„Praegu – sellisel edasipüüdleval ajal on selle teksti sõnum üsna oluline ja mõtlemapanev,“ räägib lavastaja Ingomar Vihmar. „Kui panustame kogu oma energia sellesse rahmeldamisse, siis kas meil jääb ka enda jaoks aega? Et iseendast aru saada? Edasipüüdlemine on tahtmine kellekski-millekski saada. Paremaks, targemaks, rikkamaks. Ja see tähendab, et me ei ole iseendaga rahul sellisena, nagu me oleme. See on mingis mõttes nii depressiivne, kuigi tegemist on ju komöödiaga. Ja midagi pole teha – ükskõik, mida ka ei räägita, üks väheseid asju, mis teatris tervendada võib, on naer.“

Vedelvorst Kustavit mängib Sander Rebane. „Sanderit ja Kustavit ühendab mingisugune isepäisus ja mässumeelsus. Neis mõlemas on selline enese ja üleüldse inimese tundmaõppimise mootor sees. Peale selle on Sander laval väga võluv,“ kirjeldab peaosatäitjat lavastaja. Teisi tegelasi kehastavad Carmen Mikiver, Jaan Rekkor, Sten Karpov, Ireen Kennik, Fatme Helge Leevald ja Lauri Mäesepp.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee