Vaba aeg

Nightwishi basskitarrist: ma pole prints teismelistele tüdrukutele, vaid muusika on tähtis! 

Ülo Külm, 24. mai 2018, 15:22
Nightwishi basskitarristi Marco Hietala sõnul peaks Soome ühe kõigi aegade parima bändi uus plaat ilmuma 2020. aastal. Foto: Vida Press
Soome roki au ja uhkuse Nightwishi basskitarrist ja laulja Marco Hietala ütleb, et bändi muusika on ettearvamatu ja tuleb täpselt selline, nagu muusikud ise tunnevad.

Nädal tagasi andis tugevate gootimetali mõjudega Nightwish Rocca al Mares täismajale võimsa kontserdi.

„Kuna meil pole seekord uut plaati reklaamida, esitame põhiliselt vanemat, isegi täiesti vana materjali. Põhimõtteliselt kaks-kolm lugu albumi kohta. Vanemad lood on aga sageli uues kuues, oleme neid parasjagu ümber teinud. Tuur kannabki tegelikult pealkirja „Decades“ – see vihjabki eri perioodide kajastamisele Nightwishi teekonnal. Äsja ilmus vastav kogumikalbumgi,“ rääkis Hietala enne kontserdi algust Linnalehele antud intervjuus.

Marco, viimane stuudioalbum „Endless Forms Most Beautiful“ ilmus kolme aasta eest. Millal lõpuks järgmist on oodata?

Sel aastal kindlasti mitte, kuna tuuritame palju. Järgmisel aastal hakkame materjali looma. Stuudiosse plaanime minna juba aasta alguses, esialgu nii kuuks või pooleks. Täispikk plaat ilmub kindlasti aastal 2020, täpset kuupäeva on aga liiga vara veel öelda.

Millal olid lõplikult veendunud, et sinust peab saama muusik ja laulja?

14-aastaselt. Tegelikult laulsin juba 13-aastaselt oma esimeses bändis, tegemist oli koolibändiga. Esitasin näiteks Rainbow lugu „Long Live Rock ’n’ Roll“, sain sõnadega päris hästi hakkama! (Naerab.)

Kui tihti kitarrimängu harjutad?

Peaaegu iga päev, vahel rohkem, vahel vähem. Mängin täiesti erinevaid kitarre, 12-keelelist, akustilist jne. Kitarr toimib nagu õpetaja!

Kuskilt võis kuulda, et trummikomplekti taga tunned end samuti kaunis koduselt...

(Naerab.) Noh, tegelikult olen ma eriti halb löökriistamängija ja mitte kuigi arvestatav trummar. Aga mingil määral ma trumme mängin. Kodustuudios on mul igatahes trummikomplekt olemas.

Oled öelnud, et bassistidest on su eeskujudeks olnud Geezer Butler (Black Sabbath) ja Bob Daisley (endine Rainbow, endine Ozzy Osbourne’i bänd) ning lauljatest Ronnie James Dio (laulis Rainbows, Black Sabbathis / Heaven & Hellis, omanimelises bändis) ja Rob Halford (Judas Priest)

Jah. Nooremana veel muidugi Status Quo bassist Alan Lancaster, mulle meeldis eelkõige tema stiil. Suurtest nimedest lisaksin neile kindlasti Billy Sheehani ja Cliff Williamsi (AC/DC). Mulle meeldivad teistest erineda püüdvad kitarristid, kes suudavad ennast maksma panna, raudkindlalt oma asja ajada, laiemas skaalas mängida.

Mida ütled selle peale, kui Nightwishi võrreldakse Within Temptationiga?

Meie muusika on otsene, rokipõhine. Within Temptationiga on meil erinevad lähenemisnurgad. Nightwish on ettearvamatum, teeme muusikat vastavalt tunnetele, mida parasjagu tunneme. Within Temptationi muusika on pehmem, ettearvatavam, löövam.

Räägi mõni lõbus seik Nightwishi tuurilt.

Neid erilisi hetki on väga palju olnud. Ahjaa, vaat sellest võite kirjutada. Juhtus see Tšiilis, Santiagos, meie hotelli lähedal. Fännid hakkasid meie torupillimängijalt Troylt usinalt autogramme võtma, pidades teda hoopis Metallica trummariks Lars Ulrichiks! Põgenesime siis austajate eest hotelli. Naersime pärast kõvasti!

Kuivõrd erinevad teie publiku reaktsioonid maailma eri paikades?

Lõuna-Euroopas ja USA-s on see natuke erinev. Seal on rahvas lihtsalt palju bände näinud. Endistes raudse eesriide tagustes maades ja Lõuna-Ameerikas on vastuvõtt ehk mingil määral emotsionaalsem, publik reageerib pöörasemalt, kuna tippbände on aegade jooksul olnud võimalik kordi vähem näha.

(Muigab.) Ajan habet? Ei, mitte kunagi! Juuksuris käisin viimati aastal 1988! Okei, millalgi 2000. aastal siiski lõikasin juukseid. Oma vanuses ei pea ma olema mingi prints teismeliste tüdrukute jaoks või mingi seksisümbol! Muusika on tähtis, muu mitte!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee