Vaba aeg

Nõmme avatakse taas „Roheliste väravate tänav“ (1)

Linnaleht, 24. mai 2018, 14:52
„Roheliste väravate tänav“ meelitab kohale nii nõmmekaid kui ka Nõmme külalisi. Meenutus mullusest üritusest. Foto: Enn Veerpalu
Juba üheksas Nõmme kogukonnaüritus „Roheliste väravate tänav“ toimub pühapäeval kella 10–16 Seljaku tänaval ja selle lähiümbruses.

Avatud on hoovid, kodukohvikud ja garaažimüügid, toimuvad kontserdid, töötoad ning põnevad ajaloo- ja looduseloengud.

Korraldajad on algusest peale soovinud üritusega ärgitada naabreid rohkem suhtlema, üksteist tundma õppima ning koos oma kodukohast hoolima. Samuti annab see võimaluse tutvustada Tallinna ja lähipiirkonna inimestele Nõmme rohelust, kaunist miljööd ja toredaid inimesi. Seekord haarab kogukonnapidu Seljaku tänava ning selle lähiümbruse ehk Läänekaare, Pidu, Kitzbergi, Harku ja Hiiu-Suurtüki tänava rahva. Avatud on ligi 30 hoovi, kus leidub põnevat käsitöö-, tehnika- ja aiandushuvilistele ning hea muusika ja toidu austajaile. Lisaks on tavapäraselt avatud suur tänavaturg.

Hoovikohvikutes astuvad akustilise kavaga üles näiteks muusik ja luuletaja Henry Laks, mitmekülgne muusik ja live-elektroonika artist Argo Vals ning Von Glehni teatri improtrupp Ehatäht.

Kell 12 toimub jalgpalli näidistreening lastele ja kell 13 on võimalik teha tuur Nõmme Kalju esindusruumides. Samuti toimuvad ajaloo- ja loodushuvilistele huvitavad loengud: Tõnu Ploompuu kell 12 algav loeng kannab pealkirja „Elu surnuaial“, Kadi Alatalu räägib kell 13 Glehni pargist ja Nikolai von Glehnist ning Epp ja Riin Alatalu teevad kell 13 jalutuskäigu mööda Harku tänavat, rääkides sealsetest elanikest ja majadest.

Lisaks on avatud lasteala, oma tegevust tutvustavad Kaitseliidu Männiku malevkond ja Naiskodukaitse, arborist Heiki Hanso ning traditsiooniliselt on kohal rahvusvahelise naismootorratturite organisatsiooni WIMA Estonia heategevuslik Moto-Muttide puhvet koos oma sõpradega Eesti vanamootorrattaklubist Unic-Moto. Pidu ja Läänekaare tänava nurgal seatakse sisse tsikliparkla.

Esmakordselt on planeeritud avalik jätkupidu-õhtutrall Hiiu lounge’is pühapäeval kell 19, kus tuju teevad Heinz ja Lõõtsapoisid. Vaata lisa lehelt loovnomme.ee.

Reedest pühapäevani korraldab Nõmme linnaosa ka linnaosapäevad „Nõmme kevad“. Üks erilisi hetki on laupäeval kell 11, kui Pääsküla rabatornis esineb ansambel Naised Köögis. Uuri lähemalt: tallinn.ee/nommekevad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee