Vaba aeg

Kadriorus toimuvad esimesed asumipäevad 

Linnaleht, 24. mai 2018, 14:52
Maarja Vaino ja ta mõttekaaslased loodavad ka Kadriorus käivitada kogukonda ühendava asumipeo. Foto: HEIKO KRUUSI
Sel nädalalõpul peetakse esimest korda Kadrioru päevi. Laupäeval toimub Faehlmanni kohvikus turg, pühapäeval kella 11–17 aga Tammsaare muuseumi juures 5. Antoni aialaat.

„Sel aastal püütakse n-ö pilootprojekti vormis katsetada, kas Kadriorus võiks toimuda midagi sarnast, nagu on Pelgulinna või Kalamaja päevad, ning laiendada tegevusi ja melu mujalegi kui Tammsaare muuseumi aed,“ ütles Tammsaare muuseumi juht Maarja Vaino

Vaino sõnul soovitakse aga järgmisel aastal Kadrioru päevad muuta juba rohkem sarnaseks teiste asumiseltside päevadega. Idee eestvedaja on rõivabrändi Donna Nordica omanik Mai Loog, kes on kohal ka Antoni aialaadal. Pühapäeval pakuvad Antoni laadaga samal ajal tegemisi Gourmet Coffee ja MuSu & Musita resto.

Sel aastal toimub suurem osa üritustest jätkuvalt Tammsaare aias, sellest ka nimi Antoni aialaat. „Tammsaare oli tuntud turulkäija, mistõttu laada pidamine tema aias on igati kohane. Kauplejatest suurem osa on Kadrioruga seotud,“ tutvustas Vaino.

Lisaks ootab ees sisukas tasuta kultuuriprogramm, mis hõlmab nii raamatuesitlusi, ooperikatkendi etendamist, loengut Marie Underist kui ka muusikat.

Uuri täpsemat kava aadressilt www.kirjanduskeskus.ee.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee