Vaba aeg

Pelgulinna päev algab Juske ajaloomatkaga 

Linnaleht, 24. mai 2018, 14:52
Jaak Juske korraldab Pelgulinna päeval lausa kaks ajaloomatka. Foto: Tiina Kõrtsini
Pelgulinna selts ootab laupäeval kõiki pelgulinlasi ja Pelgulinna sõpru taas Ristiku põhikooli hoovi suurele asumipeole.

Pelgulinna päev algab laupäeval kell 11.15 Pelgulinna sünnitusmaja eest Jaak Juske ajaloomatkaga, mis läheb sujuvalt üle keskpäeval mööblimaja eest liikuma hakkavaks asumipeo suureks avarongkäiguks. Kell 13 avatakse Ristiku põhikooli hoovis Pelgulinna päev. Hoovis on avatud laat, kohvikud, lastemaa ja põnevad töötoad.

Kaheks ekskursiooniks kell 14 ja 15 teeb uksed lahti ka Ristiku põhikooli maja. Kell 16 korraldab Jaak Juske algusega kooli eest lähiümbruses veel ühe ajaloomatka. Avatud on galerii Positiiv Roo tänavas ning külastajaid ootab nii Peeteli kirik kui ka Eesti filmiarhiiv.

Kogu päeva käib aga kooli hoovis suur kontsert, Pelgulinna laulude päev. Üles astuvad laulukoorid. Peaesineja on seekord Marko Matvere.

Pühapäeval kella 11–16 on üle Pelgulinna avatud veerandsada hoovikohvikut.

1992. aastal asutatud Pelgulinna selts on Tallinna vanemaid asumiseltse. Pelgulinna päeva peeti juba 1990. aastatel ja pärast väikest pausi on seda taas tehtud alates 2012. aastast.

Pelgulinna on põhjust sammud seada ka teisel põhjusel. Kopli arenduskeskus korraldab laupäeval kella 12–18.30 Kopli ametikooli õuealal (Kopli 98) perefestivali „Kopli kevad“. Kell 15 ja 18 näeb maailma 12 parima hulka kuuluva FMX trikimootorratturi Sebastian Westbergi moto-show’d. Kell 16.30 esinevad Karl Madis ja Karavan.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee