Värsked Pärnu uudised

Kümmekonnas muuseumis peetakse laupäeva õhtul pidu 

Linnaleht, 17. mai 2018, 17:41
Lavassaare raudteemuuseumis sõidavad muuseumiööl rong ja dresiinid. Foto: Mailiis Ollino
Tänavu on muuseumiöö teema „Öös on pidu“. Pärnumaal osaleb ettevõtmises üheksa muuseumi ja kaks üheöömuuseumi, samuti löövad kaasa Pärnu Giidide Ühing ja Ammende villa.

Kord aastas maikuuõhtul avavad muuseumid ja teised mäluasutused kella 18–23 tasuta uksed, et tähistada üleeuroopalist muuseumiööd. Pärnumaal löövad ettevõtmises kaasa C. R. Jakobsoni talumuuseum, Eesti muuseumraudtee, Häädemeeste muuseum, Kihnu muuseum, Koidula muuseum, Pärnu muuseum, Seljametsa muuseum, Tori muuseum ja Pärnu Uue Kunsti muuseum.

Koidula muuseumi aias avatakse kell 16.30 kodukohvikud. Esinejad jagub kogu õhtuks: kell 17 esinevad Pärnu vabakooli lapsed, kell 18 Vana-Pärnu kultuuriselts, kell 19 naiskoor Leelo ja kell 20 ansambel Vanad Sõbrad.

Jakobsoni talumuuseumis Kurgjal tähistatakse muuseumiööl suvistepühi. Rehetoas tutvustatakse suvistepühade kombeid ja värvitakse mune, peamajas saab valmistada pulmatutte. Kell 18 algab rehes karaski valmistamise töötuba, kell 20 sõira ja või valmistamise töötuba ja kell 22 maitsevõi valmistamine. Veskis küpsetatakse pühadeleiba. Kell 21 annab kontserdi Pärnu käsikellade ansambel.

Eesti muuseumraudteel Lavassaares sõidavad rong ja dresiinid, meelelahutust pakub Pärnumaa Lõõtspillihaigete Selts. Seljametsa muuseumi ees peetakse kella 10–15 kevadlaata, kell 19 esinevad Kukerpillid.

Üheöömuuseumid vanalinnas

Muuseumiööl kehastuvad muuseumiks ka kaks vanalinna kauplust – VB kinga- ja kotiäri ning vintage-kauplus Zigrimigriz. Neist esimeses peetakse muuseumiööl tantsupidu, kus tantsitakse läbi ajaloo. Tantsuretkel kiviajast tänapäeva vaadeldakse ka pidusaalides valitsenud stilistikat – mis jalga, mis selga. Pidulisi hakkab tantsitama Pärnu rahvatantsurühm Tuurit-Tuurit. Puhkepauside ajal saavad tantsijad uudistada Seljametsa muuseumist külla tulnud retrokilekottide väljapanekut. Zigrimigrizes peetakse samuti pidu, soovijatel on võimalik end sättida eri ajastute peorõivastesse ja neis ka pilti teha.

Sajandivanune Ammende villa, üks kolmest tõelisest juugendhotellist maailmas, kutsub muuseumiööl oma väärika ajalooga tutvuma. Hoonet tutvustavad ringkäigud algavad kell 17 ja 18, osalemiseks tuleb end eelnevalt kirja panna.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee