Tarbija

Suvekingad nõuavad kauneid varbaid 

Linnaleht, 17. mai 2018, 16:23
Suvekingad nõuavad hoolitsetud varbaid.Foto: MATI HIIS
Lahtised jalatsid armu ei anna ning hoolitsemata jalad paistavad kohe välja. Jalgu tuleb hooldada aga ka jahedamal ajal, räägib Tartus asuva Võlumaa ilusalongi ilutegija Kalli Kuusik.

Kuusik tõdeb, et jalgade eest hakatakse aktiivsemalt hoolt kandma alles suve hakul, kuid tegelikult vajaksid need märksa sagedamini hoolitsust. „Pediküür on kosmeetiline ravi, et hoida jalgu tervena ja küünehaigustest priina, ning sellise profülaktilise raviga tuleks tegeleda aasta ringi. Paraku näen oma töös tihti, et jalad vajuvad unustusse pea pooleks aastaks, nii on kannalõhed ja sissekasvanud küüned kiired tekkima ning võivad vajada lisaks kosmeetilisele ravile juba meditsiinilist sekkumist.”

Hea oleks käia kord kuus professionaali juures, kes jalgade olukorrast lähtudes teeb põhjaliku hoolduse küünenahkadele, küüntele ja nahapaksenditele. Usinad, kes teevad ka kodus pediküüri, ei pea küll nii sageli salongis käima, kuid kuna seal on kasutusel tõhusamad vahendid kui kodus, tasuks see käik mõne kuu tagant ikkagi ette võtta.

Kuusik toob välja, et talvine jalahooldus on vaat et olulisem kui suvine, sest jalad on pidevalt jalatsitesse suletud, ei hinga ning igasuguse hoolduseta ei pruugi salongihooldus enam aidata ning abi tuleb otsida meditsiinilt. Kosmeetik märgib, et naised võiksid pöörata tähelepanu ka oma elukaaslase jalgadele, et nemadki jalgade eest hoolt kannaksid.

Massaaž annab hea une

Pediküüri ajal teeb professionaal ka massaaži, mis puudutab jalas neid punkte, mis soodustavad head und, vähendavad valu ja ärevust.

„Korralikult hooldatud jalad mõjuvad igaühele enesekindluse allikana ka siis, kui tallad võiksid olla viimased, mida teised märkavad. Kas oleks mõistlik igakuiselt investeerida enda emotsionaalsesse heaollu ja jalgade tervisesse mõnikümmend eurot või tuleks oodata, kuni olukord on sealmaal, kus raviarvete katmiseks on kulutused mitu korda suuremad?“ lisab Kuusik ning kutsub kõiki üles jalgade hügieenile senisest enam tähelepanu pöörama.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee