Arvamus

Uut Eestit soovides 

Ants Vill, vastutav toimetaja, 17. mai 2018, 15:50
Valimistel võidab see, kel on äkilisem idee välja pakkuda. Foto: Õhtuleht
Sel kevadel tuntakse meil siin Eestis, et see, mis meid siia tõi, ei vii meid enam edasi. Muutusi oodatakse. Muutusi ka lubatakse.

Suuri uuendusi lubav Eesti 200 on arvamusküsitluste järgi riigikogu valimistel tegija. Aga juba on ilmunud avalikkuse ette 28 ettevõtja rõhutatult mittepoliitiline sihtasutus, mis lubab riigi eest ära teha Eesti poliitilise süsteemi ümberkorraldamise töö.

Uued tulijad lubavad tulevikku muuta, lubavad uut ja paremat Eestit. Võiks ju arvata, et tegu on juba valimiseelse olukorraga, aga aktiivsed on ka poliitikasse mittepuutuvad inimesed – näiteks plaanivad meedikud muuta haiglavõrku, kutsudes moodustama kogu Eestit haarava hiigelkliinikumi.

Mure tuleviku pärast ning soov seda mõjutada on näiteks jätkuv vastuseis Rail Balticule. Ja hiiglaslikule tselluloosikombinaadile. Kombinaadi puhul on juba ka teod tulekul – sel laupäeval koguneb Tartus selle vastu meelt avaldama inimkett.

Paistab, et eelolevail valimistel võidab see, kel on äkilisem idee välja pakkuda. Ühiskonnas on igatahes valmisolek toetada ideesid ja ka tegusid, et Eesti põlve uueks luua.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee