Värsked Tallinna uudised

Prügi konteinerite kõrvale jätmine on karistatav (7)

Toimetas Silja Ratt, 17. mai 2018, 10:34
Prügikonteinerid Stanislav Moshkov
Tallinnas Pirital esineb igal kuul probleeme jäätmete jätmisega nii metsatuka kui ka jäätmekonteinerite juurde.

„Meie piirkonna munitsipaalpolitsei ametnikud saavad peaaegu igapäevaselt tegeleda prügistajatega – kes jätab jäätmed metsa alla, kes hoopis konteinerite kõrvale. Osal inimestel on väärarusaam, et konteineri kõrvale prügi jätmine on aktsepteeritav,“ ütles Pirita linnaosa vanem Alina Tubli.

Samal teemal

Tallinna munitsipaalpolitsei ameti Pirita piirkonna menetluse ja piirkonnatöö osakonna peainspektor Anne Järve sõnul esineb tihti juhtumeid, kus konteineri kõrvale prügi asetanud inimesed arvavad, et nad on käitunud kohusetundlikult, sest ei viinud prügi loodusesse. „Paraku on ka selline käitumine seaduserikkumine, kuna jäätmed ei ole asetatud selleks mõeldud kohta ning tegemist on linnakeskkonna reostamisega,“ kommenteerib Järve.

Pirita linnaosa valitsus ja Tallinna munitsipaalpolitsei amet kutsuvad inimesi olema ka tähelepanelikud kaaskodanike osas ning teavitama seadusrikkumisest. „Puhas linnakeskkond on ilus silmale, kuid aitab ka ära hoida haiguste leviku ning näriliste tegutsemise konteinerite ümber. Seetõttu on oluline teavitada reostajatest, helistades Tallinna munitsipaalpolitsei lühinumbrile 14410,“ lisas Tubli.

7 KOMMENTAARI

e
Elmo Ant 17. mai 2018, 17:08
Pöörduge koheselt palun Harju Maakohtu Liivalaia tänava Halduskohtusse! Olen üks neist kahest nn.PrügiUberi mehest, see, kes pöördus saadud trahviga h...
(loe edasi)
e
Eino Taruk 17. mai 2018, 12:20
Linna tegematajätmine, aga hädaline on ikka ise süüdi: seisad maa peal: paha, hõljud õhus: ikka paha. Parem riku seadust, aga siis nii, et loodus ei kannataks, ehk vii konteineri kõrvale...
Loe kõiki (7)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee