Värsked Tallinna uudised

Keset Tallinna nähti põtra (8)

Ohtuleht.ee, 16. mai 2018, 16:21
 Facebook
Tähelepanelik Pirita elanik teavitas Facebookis, et nägi Lillepi pargis põtra. Metslooma nägemisest andsid teada ka teised kohalikud elanikud.

Postituse tegija kirjutas, et kohtas põtra Lillepi pargi rulluisuraja kõrval. Ta kirjeldas, et loom oli natukene kartlik ja häiritud ning tegi ka paar sammu pealtnägija poole. Kommentaariumis selgus, et üks kohalikest kohtas suurt metslooma samas pargis juba 1986. aastal.

“Pirital on suur looduskaitseala, mis on koduks mitmetele metsloomadele. Seetõttu võibki aeg-ajalt justkui keset linna näha rebast, jänest või hoopis põtra. Üldjuhul metsloomad ei kujuta endast ohtu, kuid siinkohal on oluline roll ka inimesel. Kindlasti ei tohi metsloomi provotseerida, neid toita ega proovida neid meelitada või kodustada. Kui linna on sattunud suurem metsloom või metsloom on haiglase välimusega, siis tuleks helistada numbrile 112. Täpselt nii käitus Lillepi pargis põtra märganud kohusetundlik kodanik,” ütles Pirita linnaosa vanem Alina Tubli.

8 KOMMENTAARI

j
janku 17. mai 2018, 08:22
Mis siin imestada,EESTIS metsad maha raiutud, pole enam kusagile varju minna,tulebki ära linna tulla lootuses,et siin veel kõike maha ei raiuta.
n
Nüüd jah 16. mai 2018, 22:09
teine Tallinnas suht haruldane loom. Pärast seda kui alkoholi aktsiisid tôsteti Pôdrangu tasemele, vôib neid Riias tunduvalt tihemini kohata. ;)
Loe kõiki (8)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee