Värsked Pärnu uudised

Parkimishinnad plaanitakse teha kohalikele soodsamaks (1)

Linnaleht, 10. mai 2018, 16:39
Linna tasulistel parkimisaladel tasuta parkimise võimalused ei muutu, kuid päeva- ja tunnipiletite hinda on plaanis tõsta. Foto: URMAS LUIK / PARNU POSTIMEES
Pärnu linnavolikogus läbis esimese lugemise eelnõu, millega muudetakse parkimine Pärnu linna avalikel tasulistel parkimisaladel juunist pärnakate ja Pärnu osavaldade elanike jaoks soodsamaks. Eelnõu teine lugemine on kavandatud 24. mail toimuvale volikogu istungile.

Praegu saavad füüsilised isikud, kelle elukoht on rahvastikuregistri järgi Pärnu linn ja kes on liiklusregistrisse kantud sõiduki omaniku või vastutava kasutajana, osta 32-eurose kolme kuu parkimiskaardi, mis kehtib kõigil avalikel Pärnu tasulise parkimise aladel. Uue võimalusena on volikogu eelnõus 1. septembrist 31. maini kehtiv üheksa kuu parkimiskaart, mis maksaks 70 eurot.

Nendel Pärnu ja osavaldade elanikel, kes soovivad aasta läbi avalikel tasulistel parkimisaladel muretult parkida, tasub suveks osta 32-eurone kvartalikaart ja hankida sügisest kevadeni parkimiseks 70-eurone üheksa kuu kaart. Kokku maksaks aasta parkimist senise 128 euro asemel 102 eurot.

Füüsilistel isikutel, kelle elukoht on rahvastikuregistri järgi Pärnu linna tasulise parkimisala piires ja kes on liiklusregistrisse kantud sõiduki omaniku või vastutava kasutajana, on õigus osta veel odavam aastakaart, mis kehtib ühe B-kategooria mootorsõiduki parkimiseks elukohajärgsel tänaval või sellele lähimal tänavaosal. Seni on see maksnud 4 eurot, eelnõus tehakse ettepanek tõsta hind 20 eurole. Ühe eluruumi kohta väljastatakse üks sooduskaart.

Osavaldade elanikele praegu 32-euroseid kvartalikaarte ei müüda. Neil tekib pärnakate sooduskaardi ostmise õigus pärast uue korra kehtima hakkamist, mis eelnõu järgi peaks juhtuma 1. juunil.

Teistel Pärnus tööl käivatel inimestel, kes ei ole Pärnusse või osavalda sisse kirjutatud, tasub kaaluda, kui sageli, kus ja millal nad tahavad parkida. Eelnõus on kõigis Pärnu tasulise parkimise piirkondades kehtiva kuukaardi hinnaks pakutud 50, kolme kuu kaardi hinnaks 100, poole aasta kaardi hinnaks 150 ja aastakaardi hinnaks 200 eurot.

Tasuta ja tasulised parkimisvõimalused

Linna tasulistel parkimisaladel tasuta parkimise võimalused ei muutu. Nagu varemgi võib pärast parkimise algusaja kella või kirjaliku teate abil fikseerimist Endla teatri esisel Keskväljakul parkida kuni kolm tundi, kesklinnas kuni tund ja ranna piirkonnas pool tundi. Küll aga muutuvad kesklinna päevapiletite ning ranna piirkonna tunni- ja päevapiletite hinnad ning kesklinna ja ranna piirkonna tasulise parkimisala piirid.

Kesklinna päevapilet hakkaks senise 3,20 euro asemel maksma 5 eurot. Ranna piirkonna tunnipilet tõuseks 3,20 eurolt 4-le ja päevapilet 9,60 eurolt 12-le.

Senine turu piirkonna tasuline parkimisala on kavas liita kesklinna piirkonnaga. Nagu seni oleks kesklinnas parkimine tasuline tööpäevadel kella 8–18, ainsaks muudatuseks on senise turu piirkonna kellaaegade muutus. Praegu on turu piirkonnas parkimine tasuline tööpäeviti kella 14-ni, tulevikus hakkaks aga olema kella 18-ni.

Ranna piirkonnas on parkimine tasuline 1. juunist 31. augustini iga päev kella 10–18. Keskrannale lähimaks kohaks, kus tasuta võib parkida, on Tammsaare puiestee.

Kesklinna tasulises parkimisalas on ligikaudu 1800, ranna tasulises parkimisalas ligi 1300 parkimiskohta.

Mullu müüdi 429 soodusmääraga ja 144 tavahinnaga perioodikaarti. Linnavalitsus prognoosib, et soodushinnaga perioodikaartide ostmine suureneb, sest maksta sügisest kevadeni parkimise eest 7,78 eurot kuus on mugavam, kui tasulisest parkimisalast väljaspool parkimiskohti otsida.

Kuidas parkida

Parkimispileteid saab osta parkimisautomaadist, R-Kioskist, Pärnu külastuskeskusest ja Pärnu Haldusteenuste kontorist või saates mobiilseks parkimiseks sõnumi numbrile 1902. Sõnumisse tuleb kirjutada auto number, jätta tühik ja märkida parkimistsoon (PARNU või RAND), ning parkimise lõpetamiseks helistada numbril 1903. Pikemaajalisi parkimislube väljastavad Pärnu Haldusteenused, ostutaotluse võib saata aadressile haldusteenused.ee/parkimisloa-ostutaotlus.

Eraparklate tasulise parkimise ajad, hinnad ja parkimise tingimused sõltuvad eraomanikest. Linna tasulise parkimise piletid eraparklates ei kehti ning parkimine võib ka laupäeviti ja pühapäeviti olla tasuline.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee