Tarbija

Kodu on must, aga koristada ei viitsi?  (3)

Ada Maltseva, ada.maltseva@linnaleht.ee, 10. mai 2018, 16:38
Koristusfirma Kodu Uhkus juht ja omanik Ave Tito käib ka ise kodudes koristamas, sest see töö meeldib talle. Foto: Arno Saar
Appi tulevad töökad inimesed koristusfirmast, kes elamise läikima löövad. Neid võib kutsuda ka siis, kui kodu on juba nii käest ära, et ise enam sellest jõud üle ei käi.

Kodukoristusteenust pakkuvad ettevõtted on valmis tulema koristama nii väikest korterit kui ka suurt maja. Lisaks on neil olemas professionaalsed puhastusvahendid, nii et kliendid ei pea selle eest hoolt kandma.

Koju koristaja kutsumine on järjest populaarsem. Üks hea põhjus on kiire elutempo – inimestel pole lihtsalt aega, mida koristamisele kulutada. „Meie peamisteks klientideks on inimesed, kes väärtustavad vaba aega. On inimesi, kes soovivad meie abi ühetoalise korteri puhastamiseks, ja on neid, kel suurem eramu. Peamiseks märksõnaks on oma aja väärtustamine. Inimesed on aru saanud, et professionaalsete abiliste kasutamine annab neile võimaluse tegeleda millegi kasulikuma või meeldivamaga, on see siis pere või töö. Lisaks on kliente, kes soovivad kord kahe nädala tagant suuremat puhastust, kus puhastatakse kõik tasapinnad. Periooditi on kliente, kes tahavad ainult kolimiskoristust, sest tegemist on üürikorteriga, või kliente, kes soovivad hooajaliselt aknapesu,“ räägib Sten Kreisberg Tallinnas ja Tartus tegutsevast koristusettevõttest Moppi.ee.

OÜ Cleaning Ladies, mille moodustavad kaks tegusat naist, Eivika Eenloo ja Jevgenia Laus, spetsialiseeruvad rohkem kodudele kui kontoritele ning nende põhiline tööpiirkond on Tallinna kesklinn, Põhja-Tallinn ja Kristiine. „Enamikus on meie klientideks töötavad emad või koduperenaised mitme lapsega, kes armastavad puhtust,“ kinnitavad nad.

Koristusfirma OÜ Kodu Uhkus juhataja Ave Tito ütleb, et nende klientide seas leidub kõiki, nii jõukamaid kui ka keskmise sissetulekuga inimesi, samuti eakamaid, kes rahapuudusel tellivad teenust küll harvem, aga vajadus selle järele on neil olemas. Näiteks akende pesemiseks. „Aitame nii vanainimesi, jõukaid kui ka noori,“ võtab Tito oma klientuuri kokku ja kinnitab, et koju koristaja kutsumine kogub populaarsust. Vajadusel käib ettevõtte juhataja ise kaasas ja lööb käed külge. „Mulle see ikkagi meeldib. Kui ei meeldiks, siis ei teeks,“ põhjendab Tito, kel on ka kutsetunnistus ehk „Puhastustööde juht V“ kvalifikatsioon.

Korda saab ka kõige mustem elamine

Ent kas koristusfirma võib tööst ka keelduda, kui leiab eest ikka väga räämas, käest lastud elamise?

„Üldjuhul leiame kliendiga kompromissi, kus teavitame, et esialgselt planeeritud ajaga ei saavuta seda tulemust ning lisatunnid tähendavad muidugi lisakulu. Kui klient on nõus, teeme töö ära. Muidugi kui on ikka sügavad plekid või kahjustused, siis võib juhtuda, et tuleme järgmisel päeval neid likvideerima, sest alati ei pruugi sobiva pinna jaoks olla õigeid puhastusaineid. Seni pole me tööst keeldunud, oleme ikka vastu tulnud ja aidanud ka muid nipet-näpet töid teha, näiteks üks puhastusteenindaja vahetas kliendil tualettpotil prill-laua ära,“ ütleb Sten Kreisberg Moppi.ee-st.

„Meie praktikas ei ole olnud veel liiga käest lastud majapidamist või korterit. Enne korteri või maja koristamist on meil kombeks olukorraga tutvuda ja selle alusel teha hinnapakkumine, klient valib, kas ta on nõus maksma või loobub ja otsib muid alternatiive,“ selgitavad Cleaning Ladiese juhid Eivika Eenloo ja Jevgenia Laus.

Ka Kodu Uhkuse juhataja kinnitab, et tema ettevõte ei keeldu erakordselt räämas elamise koristamisest. „Ära ei ütle, aga järgneb kõrgem hind, sest ajaliselt läheb kauem. Kõike, mida on võimalik teostada, me ka teeme, endal ka huvitav,“ kinnitab Ave Tito.

Lahtised esemed eest ära

„Tellija peaks arvestama sellega, et kui koristaja tuleb, siis võiks olla eest ära pandud esemed, mis takistavad koristamist, on selleks siis rippuvad riided ustel, lauale tõstetud raamatud vms. Kõikide asjade eest ära tõstmine ja pärast puhastamist tagasi paigutamine võtab aega, ning meie töötasu arvestus käib aja põhjal,“ ütleb Moppi.ee esindaja. Tema ettevõtte praktika on näidanud, et nii toa kui ka sanitaarruumide peale kulub tund. Kui tegemist on kahetoalise korteriga, siis võib kuluda kuni kolm tundi.

Pisikeste esemete eelnevat kokkukorjamist soovitab ka Kodu Uhkuse juhataja – kui koristaja peab hakkama seda tegema, võtab see ju rohkem aega ning sellest, kui palju aega kulub, sõltub ka töö hind.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee