Vaba aeg

Emadepäeva kärumatkad täiendavad EV100 matkasarja 

Kristjan Roos, 10. mai 2018, 15:14
Kärudega emad, aga ka kõik teised pereliikmed saavad emadepäeval matkadel kaasa lüüa. Foto: Aldo Luud
Paljudes Eesti linnades toimuvad pühapäeval kella 10.30–12 emadepäeva puhul kärumatkad, Tallinnas algab matk Vabaduse väljakult, Pärnus Martensi väljakult.

Vabariigi 100 aasta juubeli suursündmuste juhi Margus Kasterpalu sõnul on osalema oodatud kõik pered koos igas vanuses lastega. „Matka nimetus viitab küll sellele, et lapsed peaksid olema kärus, kuid rada on mõeldud läbimiseks vanematele ja vanavanematele koos lastega, olgu nad kandelinas, tõukerattal või liikugu omal jalal,“ märkis ta.

Margus, kuidas tekkis idee just kärumatkad korraldada?

Emadepäev on ennekõike aeg perega koos olemiseks, samuti on EV100 kevadsuvise programmi keskmes kokku tulemine ja koos tähistamine. EV100 emadepäeva kärumatk, mis on mõeldud kõikidele peredele, pakubki suurepärase võimaluse võtta ette midagi vahvat ja veeta aktiivselt ühist aega värskes õhus.

Lisatõuke andis loomulikult ka see, et aprillis käivitus juubelimatkade sari, mis pakub eri viise matkates Eestit avastada. Valikus olid küll juba matkad veekogudel ja looduskaitseala matkad, kuid ka linnaruum ootab avastamist. Emadepäeva kärumatk Tallinnas, Pärnus, Narvas, Viljandis, Kuressaares ja Rakveres on üks eriliik, mis seda suurt matkasarja nüüd täiendab.

Kui pikad on distantsid?

Kõikides linnades on matkad erineva distantsiga. Kõige pikem rada on Viljandis, kus saab läbida kogupikkuses 8-kilomeetrise raja. Tallinnas on Vabaduse väljakult algav ja seal lõppev rada 5 kilomeetrit pikk. Pärnus läbib matkarada erinevaid punkte ja on ligikaudu 3-kilomeetrine. Loomulikult saab matkadega liituda ka poolel teel või varem lõpetada, kui selleks soov peaks tekkima.

Kõik marsruudid leiab EV100 veebilehelt www.ev100.ee/emadepaev ja Facebooki ürituste alt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee