Vaba aeg

Eurovision – Euroopat kenasti ühendav lauluvõistlus (1)

Ülo Külm, muusikavaatleja, 10. mai 2018, 15:14
"Eurovision Song Contest „Lisbon 2018“ Foto: Universal Music Group
63. korda toimuva Eurovisioni lauluvõistluse tänavused lood on koondatud plaadile, mille alapealkiri on vahvasti valitud – „All Aboard!“ ehk „Kõik pardal!“.

Kuna tänavuse Eurovisioni otsustav faas startis poolfinaalidega teisipäeval ja neljapäeval ning tuline finaal ootab ees laupäeval, siis on nüüd veel täiesti viimane võimalus ennast seal kõlavate lauludega kurssi viia. Sellest hoolimata, et osal neist lõppvõistlusele enam asjagi pole. Duubelalbumilt leiab üle kahe tunni muusikat, kõik 43 laulu.

Samal teemal

Eelmisel aastal Eurovisionilt kõrvale tõugatud Venemaa esindaja Julia Samoilova saab siin uue šansi ennast tõestada, tema siiras ja sümpaatne lauluke ongi igati sobivasti pealkirjastatud. „Won’t Break“ – ma ei purune! Nüüd teisele Eurovisioni ringile minev Norra esindaja Alexander Rybak aga vaevalt et oma kunagist võitu korrata suudab. Värske pala „That’s How You Write a Song“ on pigem liiga tavaline, igavapoolne... Üldiselt aga kõiki selleaastaseid laule läbi lapates jääb mulje, et tase on tunduvalt tugevam kui aasta eest.

Kuigi Balti riikide „eurokate laululahingus“ jääb kindlalt peale meie finaali pääsenud Elina Netšajeva „La forza“, on märkimisväärselt armas ja toimiv pala leedukatelgi. Selline habras ja õrn. Oleks ebaõiglane, kui Ieva Zasimauskaitė „When We’re Old“ tunnustust ei leia. Kuid veel rohkem tuleb pöialt hoida hoopis põhjanaabritele. Saara Aalto üllatab täiega, tema poplaul „Monsters“ on lahe. Ütleks muidu, et kohe peamiste favoriitide sekka arvatav, kuid nagu teame, eurolauludega täiskiirusel pöörlev karussell on küllaltki ettearvamatu, mahakukkumise oht on ikkagi suur.

Huvitav fakt. Ainuke rokivaldkonnas müttav lugu Lissabonis on ungarlastel. AWS ja „Viszlát Nyár“. Pelgalt paari esimese kuulamisringi järel, puhtal kujul meloodiate põhjal selekteeriks eliitosakonda veel Aserbaidžaani, Austria, Taani, Küprose ja Eurovisioni külge ennast „võõrkehana“ edukalt pookinud kängurude ja koaalade maa Austraalia.

----------------------------------------

"Eurovision Song Contest „Lisbon 2018“ (Universal Music Group)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee