Elina Netšajeva kleidi visuaali autor on Alyona Movko (Keit Paju)

Mõned asjad ajaga ei muutu: Vana-Rooma kõnekäänd „tsirkust ja leiba!“ on jätkuvalt aktuaalne, ka siin meil Eestis.

Kuidas teistmoodi mõista seda, milline rahvuslik eufooria on tabanud üht kleiti. Jah, see on uhke kleit ja veel uhkema projektsiooniga. Aga ikkagi meenutab Elina Netšajevaga seonduv kergemat sorti massihüsteeriat. Mis sest, et maailmas ja Euroopas toimuvad viimastel aegadel ärevad sündmused, Eestiski on probleeme rohkem kui küll, alustades sünnitusosakondade sulgemisega ning lõpetades kas või sellega, kuidas Tartu lähedale Emajõe äärde kavandatakse haisu ja reostust tekitavat tselluloositehast. Aga palju lihtsam on rääkida ühest kallist kleidist.

Teisalt on igal ajal rahval kangelasi vaja ja tundub, et Eurovisioni finaali pääsuga ongi Elinast saanud meie uus kangelane. Positiivseid ja häid uudiseid on Eesti juubeliaastasse kindlasti vaja ning nii pole ehk liialdus väita, et kui Netšajeva peaks nüüd veel ka finaali kinni panema, võib just sellest hetkest saada lihtrahva jaoks juubeliaasta tipphetk.

Aga miks piirduda ainult sellega? Elina kleidi näol võiks Tallinn ja Eesti saada uue sümboli. Ehk võiks nii linnarahvale kui ka kaugemalt tulnutele suursugust kleiti koos projektsiooniga edaspidi eksponeerida näiteks Vabaduse väljakul? Ja igal täistunnil võiks linnaväljakul kõlaritest kõlada mõistagi „La forza“!

4 kommentaari

A
A   /   20:06, 10. mai 2018
Eufooria on ainult mõnedel ajakirjanikel ! Isegi neid ,kes esimene kord kuulates vaimustuses olid ,valdas teisel korral tüdimus ja kolmandal korral iiveldustunne
Ä
Ära  /   20:13, 10. mai 2018
roni nii kõrgele -kukkumine on valus 1 Muuseas ,käte külge võiks tuuleveski labad panna ,oleks saalirahval ka kasu
R
Rahvuslane  /   09:15, 11. mai 2018
Raekoja platsil peaks mängima Tuljakut ja eksponeerima rahvuslikke rõivaid, kui üldse midagi...
N
no nii  /   10:31, 11. mai 2018
Läks lahti mustamine.
Inimestel ei tohi olla rõõmu ega miskit rõõmu
tunnetamist,peame olema tundetud ja rääkima
kogu aeg poliitikutest.
Tunneme rõõmu Elina laulmisest ja olemisest!

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias