Värsked Tartu uudised | Linnaleht

Armastatud muusikud laulavad Emajõe kaitseks (3)

Linnaleht, 03. mai 2018, 17:35
Ivo Linna on üks paljudest muusikutest, kes esineb „Emajõe ketile“ järgneval kontserdil Alar Truu
19. mail Emajõe kaitseks ja kavandatava tselluloositehase vastu toimuval üritusel „Emajõe kett“ astuvad üles tuntud ja armastatud muusikud eesotsas Ivo Linna ja Tõnis Mäega.

Kahe nädala pärast kogunevad paljud tartlased Tartu sildade vahele inimketti moodustama, et avaldada toetust nii Tartu linna kui ka seitsme Tartumaa valla otsusele nõuda valitsuselt tselluloositehase eriplaneeringu lõpetamist. „Anname sellega väärikalt teada, et seisame kindlalt oma loodusvarade heaperemeheliku kasutamise ja looduskeskkonna puhtuse eest,“ teatavad ürituse korraldajad oma Facebooki-lehel. Inimkett soovitakse teha Võidu sillast üle Kaarsilla Vabaduse sillani. Kui osalus on eriti rohke, jäävad tagavaraks Kroonuaia ja Turu sild.

Sel ajal, kui tehase vastased valmistuvad suuraktsiooniks, avaldas puidurafineerimistehas nädal tagasi artikli, milles heidetakse neile ette valeväidete esitamist. „Viimastel kuudel on tehase rajamise ideele vastuseisvad huvirühmad kasutanud kümneid valeväiteid – alates sellest, et puidurafineerimistehase rajamisel tuleks suurendada raiemahtu, kuni selleni, et tehase rajamine aitaks kaasa Eestimaa venestamisele,“ teatas Est-For Invest oma pressiteates.

3 KOMMENTAARI

v
vana parm10. mai 2018, 20:07
äsja ju avaldati uurimus, et Emajõe vesi on pestitsiididega nii saastatud, et sinna ei saagi korralikku tselluloositehast rajada
a
A10. mai 2018, 20:03
RMK ajamees : uued istutatud taimed on igal raiesmikul kasvamas ,aga te lihtsalt ei näe neid suure rohu sees
Loe kõiki (3)

Sisuturundus

Päevatoimetaja

+372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Reklaam ja kuulutused

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee