Ivo Linna on üks paljudest muusikutest, kes esineb „Emajõe ketile“ järgneval kontserdil (Alar Truu)

19. mail Emajõe kaitseks ja kavandatava tselluloositehase vastu toimuval üritusel „Emajõe kett“ astuvad üles tuntud ja armastatud muusikud eesotsas Ivo Linna ja Tõnis Mäega.

Kahe nädala pärast kogunevad paljud tartlased Tartu sildade vahele inimketti moodustama, et avaldada toetust nii Tartu linna kui ka seitsme Tartumaa valla otsusele nõuda valitsuselt tselluloositehase eriplaneeringu lõpetamist. „Anname sellega väärikalt teada, et seisame kindlalt oma loodusvarade heaperemeheliku kasutamise ja looduskeskkonna puhtuse eest,“ teatavad ürituse korraldajad oma Facebooki-lehel. Inimkett soovitakse teha Võidu sillast üle Kaarsilla Vabaduse sillani. Kui osalus on eriti rohke, jäävad tagavaraks Kroonuaia ja Turu sild.

Samal ajal ketiga Emajõel ja selle kallastel peetakse Atlantise ette Emajõe keskele ankurdatud Seto Line’i laevalt Alfa ettevõtmist toetavaid kõnesid. Seejärel kutsutakse rahvas kesklinna ning jõelaval annavad Facebooki lehekülje Emajõe kett andmetel kella 13-st tasuta kontserdi Ivo Linna, Tõnis Mägi, Lenna Kuurmaa, Juss Haasma ja Trikster, InBoil, Toomas Lunge, Indrek ja Paul Kristjan Kalda, Hardi Volmer, Peeter Volkonski ning Marten Kuningas.

Sel ajal, kui tehase vastased valmistuvad suuraktsiooniks, avaldas puidurafineerimistehas nädal tagasi artikli, milles heidetakse neile ette valeväidete esitamist. „Viimastel kuudel on tehase rajamise ideele vastuseisvad huvirühmad kasutanud kümneid valeväiteid – alates sellest, et puidurafineerimistehase rajamisel tuleks suurendada raiemahtu, kuni selleni, et tehase rajamine aitaks kaasa Eestimaa venestamisele,“ teatas Est-For Invest oma pressiteates.

4 kommentaari

  /   16:37, 10. mai 2018
kõik Tartusse Eestimaa toetuseks ja nõmeda valitsuse poliitika vastu
A
A  /   20:03, 10. mai 2018
RMK ajamees : uued istutatud taimed on igal raiesmikul kasvamas ,aga te lihtsalt ei näe neid suure rohu sees
V
vana parm  /   20:07, 10. mai 2018
äsja ju avaldati uurimus, et Emajõe vesi on pestitsiididega nii saastatud, et sinna ei saagi korralikku tselluloositehast rajada
J
jaana  /   20:24, 19. mai 2018
keda neist armastama peaks...no ei

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias