Tarbija

Euroopa sünnipäeva tähistatakse 16. maini üle Eesti  (1)

Linnaleht, 3. mai 2018, 17:13
Pealinnas tähistatakse Euroopa päeva vabadusest kantud kontserdiga Vabaduse väljakul. Foto: Arhiiv
Euroopa päeval toimuvad Tallinnas eestluse ja euroopluse globaalset tulevikku käsitlev aruteluseminar, meelelahutuslik orienteerumismäng noortele ning kontsert Vabaduse väljakul.

9. mail peetakse Tallinnas Euroopa sünnipäevale pühendatud seminar teemal „Eesti valikud ehk Kuidas olla korraga eestlane, eurooplane ja maailmakodanik“. Seminari paneelarutelul osalevad president Kersti Kaljulaid, Euroopa välissuhete nõukogu vanemanalüütik Kadri Liik, Eesti välispoliitika instituudi direktor Kristi Raik ja Tallinna ülikooli Aasia uuringute ja kultuuriteooria professor Rein Raud. Vestlust juhib Tallinna ülikooli kultuuriajaloo professor Marek Tamm. Arutelus soovitakse mõtestada nii eestlasena kui ka eurooplasena olemist ja püsimist tänapäeva globaalses kontekstis ning pakkuda tulevikuvaateid Euroopa Liidule.

Kell 15 saab Vabaduse väljakult alguse hariv ja meelelahutuslik passimäng, kus osalejad külastavad Euroopa Liidu institutsioone, liikmesriikide saatkondi ja Tallinna muuseume ning koguvad küsimustele vastates passi templeid. Vabaduse väljakul on avatud lasteala ja Euroopa kööki tutvustavad toidukohad, korraldatakse mänge ja viktoriine.

Kell 18 saab alguse vabadusest kantud kontserdiprogramm ühise lavastatud droonifotoga. Euroopa päeva sünnipäevakõne peab president Kersti Kaljulaid. Kontserdi annavad Ivo Linna, Liis Lemsalu, Stig Rästa, Lepatriinu ja Frankie Animal. Päeva juhivad Anna Gavronski ja Martin Veisman.

Üritused üle Eesti

Maikuu jooksul toimuvad Euroopa päeva üritused teisteski Eesti linnades, kus Euroopa Liidu teemalistes debattides ja vestlustes osalevad nii peaminister Jüri Ratas kui ka teised valitsuse liikmed ja kõrged ametnikud.

Üritused toimuvad

4. mail kell 13 Valgas

5. mail kell 12 Narvas

6. mail kell 12 Rakveres

7. mail kell 16 Haapsalus

8. mail kell 16 Pärnus

9. mail kell 15 Tallinnas ja Tartus

16. mail kell 13 Põlvas

Euroopa päeva üritusi korraldavad Euroopa Komisjoni esindus Eestis ja Euroopa Parlamendi büroo Eestis, riigikantselei, Europe Directi teabekeskused, rahandusministeerium ja Euroopa kultuuripärandi aasta korraldajad. Programm on osalejatele tasuta.

Lisainfot Euroopa päeva kohta leiab aadressidelt www.euroopapaev.ee ja www.facebook.com/tuleeuroopapaevale.

Samal teemal

9. mai 2018, 14:00
Kaljulaid: sellist Eestit me ju tahtsime?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee