Arvamus

Kas taas uus luud tulekul? (2)

Ants Vill, vastutav toimetaja, 3. mai 2018, 16:10
Nüüd on siis uue, asutamisel oleva poliitilise liikumise Eesti 200 manifest väljas ja algatajate poliitika mõttes värsked nimed ka avalikustatud. Kuuldavasti on liikumisega liitunud 40 inimese ringis.

Jah, tõesti, juba mõnd aega on kõneldud, et saladuskatte all on loomisel uus erakond. Samas kaheldakse, kas uuel tulijal on võimalik kujundada meie väljakujunenud poliitikamaastikul oma nišši.

Vähem bürokraatiat ja personaalne e-riik, väljakutsepõhine riigijuhtimine, soodne ärikeskkond, parem rahvatervis, rahvusülene haridussüsteem, loodust säästvad eluviisid – need on märksõnad, millega plaanitakse vastu minna kümne kuu pärast toimuvatele parlamendivalimistele. Eesti vajab uut poliitilist liikumist, poliitiline süsteem vajab muutusteks välist kindaheitmist, lisatakse probleeme pigem populistlikult loetlevas, kui värskust pakkuvas manifestis.

Elevust esialgu on, kaks kõige suuremat erakonda on juba kutsunud uusi koostööle. Näis, kas uuel liikumisel õnnestub murda senist uute tulijate korduma kippuvat needust: algul edu valimistel, siis pikaldane ning ilmetu võitlus valimiskünnisega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee