Värsked Pärnu uudised

Algab värvimiskampaania „Värvid linna!“ 

Linnaleht, 26. aprill 2018, 17:58
Tegusad inimesed maja värvimas paari aasta eest, mil maikuu algus üllatas eriti sooja ilmaga. Foto: Teet Malsroos
Maist võivad kõik Pärnu linnas ja osavaldades ehitisi omavad füüsilised ja juriidilised isikud osaleda kampaanias „Värvid linna!“, sest linn maksab osa värviostuga seotud kuludest kinni.

Kampaaniaga soovitakse ärgitada Pärnu välisilmet parandama, puit- ja kiviarhitektuuri säilitama ja ehitiste fassaade korrastama.

Korteriühistud ja majaomanikud, kes värvimistöö ette võtta kavatsevad, peaksid hankima linna kodulehelt www.parnu.ee või linnavalitsuse infolauast (Suur-Sepa 16) avalduse vormi, kirja panema värvikogused, lisama avaldusele foto värvitavast ehitisest ning saatma täidetud avalduse ja foto 1. oktoobriks aadressile linnavalitsus@parnu.ee või need ise kohale tooma.

Värvi võib osta ka Lätist

Kampaanias ei piirata osaleja eelistusi, millist värvitootjat ja edasimüüjat valida. Ostes rakenduvad tavapärased, kaupluste või edasimüüjate korraldatavad allahindlused, kliendikaardi soodustused jne. Osta võib kas või Lätist, peaasi, et oleks kuludokument ette näidata.

Linnavalitsus hüvitab kampaanias osalenud ja tähtajaks värvimistööd lõpetanud isikule osa värviostuga seotud kuludest. Hüvitamise otsus ja selle suurus sõltuvad ehitise renoveerimise kvaliteedist, terviklikkusest ja kuludokumentidel põhineva värvikoguse hulgast.

Eraisikutele ja korteriühistutele hüvitatakse 10–100-liitrise värvikoguse korral pool värvi maksumusest ja suurema värvikoguse korral 40 protsenti, kuid mitte üle 2000 euro värvi hinnast. Teistele juriidilistele isikutele makstakse 10–100-liitrise värvikoguse korral kinni 40 protsenti ja suurema värvikoguse korral 30 protsenti, kuid samuti mitte üle 2000 euro värvi maksumusest.

Kampaanias osalevate ehitiste värvimistööd peavad olema lõpetatud 15. oktoobriks. Linnavalitsus hindab tehtut 16.–19. oktoobrini. Pärast seda kontrollitakse kuludokumentide õigsust ja makstakse välja hüvitised.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee