Värsked Tartu uudised

Supilinna päevad – mõeldes Mülleri Sassile (1)

Linnaleht, 26. aprill 2018, 16:59
Supilinna päevade peaesineja on tänavu Vennaskond. Foto: Robin Roots
Selle nädala lõpuni kestvate 17. Supilinna päevade peakorraldaja Kaisa Maria Ling pühendab tänavused Supilinna päevad Mülleri Sassile.

„Ta oli Supilinna vaim ning seda ei tohi meie, uued ja noored supilinlased unustada,“ märkis Ling. Laupäeval toimuva platsipäeva peaesineja on kell 22 lavale astuv legendaarne Vennaskond, kelle repertuaarist leiab sel õhtul ka Mülleri Sassi lugusid.

Lisaks astuvad laupäevasel platsipäeval üles Tuhkwizza, Punkentsefaliit ja Monstercöuq, aga ka otse Sõrve säärelt ansambel Küi, kohalik bluusiprojekt Kaisa Ling Thing ning Merca ja Urve.

Laupäeval leiab üksjagu tegemist nii kiigeplatsil kui mujalgi. Näiteks kella 11–15 õpetavad restaureerimiskeskuse asjatundjad vanu aknaid hooldama. Oma aken tuleks ise kaasa võtta. Kiigeplatsil on avatud ka täika, toitlustus- ja piknikuala, tegevused ja mänguväljak lastele, tasuta rattaparkla, Supilinna seltsi, Musaklubi ja spordimuuseumi infotelgid, kus leiab põnevat tegutsemist.

Lodjakoda korraldab laupäeval jõeprogrammi. Kella 7–8.30 on kavas hommikune looduslodja linnulaulu kuulamise retk. Kogunemine on Supilinna kail. Kell 12, 13, 14 ja 15 toimuvad tunnised lodjasõidud.

Pühapäeval on avatud hoovide päev. Külalisi ootab paarkümmend hoovi ja kodukohvikut. Lisaks toimub kella 11–15 Kesklinna kooli kogukonnapäev koolimajas ja selle hoovis (Kroonuaia 7). Kell 12 algab Emajõe 1a hoovist Supilinna lemmikute ühine jalutuskäik. Kell 14 saab aga Kõrvitsa tänaval uudistada kuuriluulet.

Vaata kogu programmi lehelt supilinn.ee/supilinna-paevad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee