Värsked Tartu uudised

Miks on Paadiralli numbrid kokku kuivanud?  (1)

Kristjan Roos, kristjan.roos@linnaleht.ee, 26. aprill 2018, 16:58
Üksjagu närvikõdi pakkuv paadiralli pole viimastel aastatel tudengeid enam nii palju kõnetanud. Korraldajad annavad endast siiski kõik, et traditsioonidega üritusel oleks osalejaid ja see jääks kestma. Fotomeenutus aastast 2003 Foto: ALDO LUUD
Kuigi Tartu tudengite kevadpäevadel on mõistagi plaanis traditsioonilised üritused, leiab esimest korda kavast ka omapärase nimega ürituse – Kondikütte.

Laupäeval kell 19.30 Aparaaditehase hoovist startiv üritus on tegelikult ei midagi muud kui 12 kilomeetri pikkune kostümeeritud jalgrattatuur. Üritusele on peale tudengite oodatud linnarahvas. Korraldajad annavad festivali kodulehel teada, et ratastel Tartu peal vuramine siiski kedagi ära väsitama ei peaks, sest Vanemuise mägi jääb marsruudilt kõrvale. Kell 22 algav Kondikütte järelpidu leiab aset Shootersis.

Pühapäeval tasub aga nii tudengitel kui ka linlastel tulla Emajõe äärde, sest toimuvad sellised aastatega populaarseks saanud üritused nagu Karsumm (kella 12–15) ja paadiralli (kella 15–16). Paadiralli hiilgeajad jäid 2000. aastate algussesse, kui Emajõe kaldad olid paksult rahvast täis ja osalejaid sadakond. Näiteks 2001. aastal osales rallil 130 paatkonda. Kui 2016. aastal jäi paadiralli seetõttu ära, et üritusel ei olnud piisavalt osalejaid, siis mullu oli ralli tagasi ja stardis oli üle 20 paatkonna.

Teisipäevase seisuga oli tänavusele paadirallile end kirja pannud üheksa paatkonda, aga registreerimine kestab võistluse alguseni ja põhimõtteliselt saab end võistlusele kirja panna ka vahetult enne starti. Tudengipäevade meediajuht Elise Teemus avaldas lootust, et tänavusest paadirallist võtab osa üle 15 paatkonna. „Vaatemängu peaks ikkagi jaguma, sest loodetavasti panevad kõik võistkonnad ennast ka kostüümidesse,“ lisas Teemus. Tema sõnul on tudengipäevade korraldajad välja pannud ka üksjagu uhked auhinnad. Näiteks Karsummi võitjad saavad 2100 euro väärtuses lennupileteid Nordicalt.

Millega aga ikkagi seletada asjaolu, et paadiralli omaaegsetest osavõtjanumbritest võib nüüd vaid unistada? „Oleme korraldajatena isegi selle küsimuse üle pikalt mõelnud. Aga ilmselt on tudengid natuke liiga mugavaks muutunud ega julge enam nii ekstreemseid asju ette võtta. Me tahaks muidugi, et nad julgeks rohkem lõbusaid elamusi proovida. Igatahes anname endast parima, et nad võistlema meelitada,“ vastas Teemus.

Samas on üksjagu üritusi, mis tudengitele vägagi meeltmööda. Näiteks 4. mail kella 18–21.30 Raekoja platsil toimuva pubiralli registreerimiskohad said Teemuse sõnul minutitega täis. Pubirallil peavad kolmeliikmelised võistkonnad Tartu pubisid külastades proovile panema nii oma mao, kiired jalad kui ka teadmised.

Kolmapäev, 2. mai on seekordsetel tudengipäevadel aga Aparaadipäev. Sel päeval toimub palju põnevaid üritusi Tartu Aparaaditehases (Kastani 42). Teiste seas leiab kavast näiteks Songbattle’i (algus kell 18.30), Fashion Passioni (kella 20–22) ja öötantsupeo (kella 22–00).

Ka volbriööl tasub sammud seade Emajõe äärde. Kella 22.30–23.30 esinevad seal Rainer Ild, Elephants From Neptune ja mõistagi toimub ka tuleetendus.

Tudengipäevad lõpevad 5. mail. Viimasel päeval leiab Raadil asuvas Tartu lumepargis (Narva mnt 171) aset tudengite öölaulupidu.

------------------------------

Kastironimise rekord – 31 kasti

Pühapäeval kella 16–17 toimub Vabaduse puiesteel kastironimise võistlus. Senine Tartu tudengipäevade kastironimise rekord on 31 kasti.

Vaata kõiki tudengipäevade üritusi aadressilt studentdays.ee/programm.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee