Tarbija

Midagi huvitavat: dekoratiivvärvimine lisab ruumile põnevust ja isikupära 

Linnaleht, 26. aprill 2018, 18:00
Dekoratiivvärvimisega saab viimistleda kõik eluruumide seinad, aga anda ka aktsenti kindlate seinaosade värvimisega.Foto: Tikkurila
Dekoratiivvärvimine aga ka efektvärvimine lubab luua stiilse ning efektse interjööri, kinnitab Tikkurila koolituskeskuse juht Meelis Tarto.

„Dekoratiivvärvimisega saab viimistleda kõik eluruumide seinad, aga anda ka aktsenti kindlate seinaosade värvimisega. Valida võib väiksema efektiga pigem fooniks sobivad tehnikad või vastupidi, hästi efektse aktsenti andva tehnika koos vastavate toonidega ja toodetega,“ lisab ta.

Dekoratiivvärvimise võimalusi on lõputult. Valida võib erinevad tooted: struktuurvärvi, lasuurvärvi, lisaained jm; erinevad töövahendid: harjad, pahtlilabidad, pintslid, kammid, spetsiaalsed töövahendid ning ka erinevad töötamise liigutused/tehnikad: ringid, kaared, ruudud, triibud, hajutamised jne. Kombineerides tehnikaid toonidega ongi võimalike tulemuste hulk piiritu.

„Palju kasutatakse struktuurvärve koos lasuurvärvidega. Struktuurvärvid on paksud, pastataolised värvid, mida kantakse pinnale paksu kihina ja modelleeritakse töövahenditega. Neid saab ka toonida. Et tuua välja struktuurvärvi tõeline olemus, ruumiline efekt, on vaja kanda selle peale lasuurvärvi kiht,“ selgitab Tarto. „Lasuurvärvid on poolenisti läbipaistvad värvid. Nende valik on samuti lai: pakutakse tavalisi mattpinnaga, aga ka metallikefektiga. Kuna struktuurvärvi pind on „krobeline“, siis lasuurvärvi jääb ka pinnale erinevalt – aukudesse rohkem, kõrgematest kohtadest maha kraapides pinnale vähem. Või vastupidi, kandes lasuurvärvi ainult kõrgematele kohtadele, jäävad augu põhjad originaaltoonis ning pinna kõrgemad kohad lasuurvärvi toonist mõjutatuks.“

Näpunäiteid struktuurvärvi pinnale kandmiseks

*Kanna paksu, pastajat värvi pinnale paksu/kõrge karvalise rulliga (karva kõrgus 22 mm). Hea on kasutada laevärvimise rulli.

*Pinnal peaks värvi olema suhteliselt paks kiht, sest siis jääb struktuur piisavalt kõrge.

*Värvi ebaühtlaste laikudena või lappidena, et ei tekiks konkreetseid sirgeid triipe või jooni.

*Kanna pinnale korraga nii palju värvi, kui suudad dekoreerida 5–10 minuti jooksul – ehk umbes 2–3 ruutmeetrit.

Soovitusi lasuurvärvi pinnale kandmiseks

*Lasuurvärv kanna pinnale tavalise seinavärvi rulliga (karva kõrgus 11–18 mm) ning kraabi maha. Võid värvida ka käsnaga (n-ö värvipesu).

*Värv peaks olema pinnal ebaühtlaste laikudena või lappidena, et ei tekiks konkreetseid sirgeid triipe või jooni.

*Kanna pinnale korraga nii palju värvi, kui suudad dekoreerida 5–10 minuti jooksul – ehk umbes 2–3 ruutmeetrit.

Allikas: Tikkurila koolituskeskuse juht Meelis Tarto

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee