Värsked Pärnu uudised

Jüriöö märgutuled jõuavad Pärnusse (1)

LL, 19. aprill 2018, 16:34
Paide vallitornist lähevad tuleteated laiali neljas suunas: Pärnusse, Tallinna, Rakverre ja Tartusse.Foto: Aldo Luud
Pühapäeval toimub üle-eestiline jüriöö märgutulede üritus, millega tähistatakse Eesti riigi 100. aastapäeva ja jüriöö ülestõusu 675. aastapäeva.

Pärnu muuseumi ja Kaitseliidu Pärnumaa maleva algatusel kaasatakse tänavu ettevõtmisse Harjumaa, Tartumaa, Järvamaa ja Virumaa. Kui senini on mõõdetud, kui kaua võtab aega inimketi ja märgutulede abil teate edastamine maakonna piiril asuvast muistsest maalinnast Pärnu südalinna, siis nüüd on valitud märksa pikemad marsruudid. Sel aastal saab ettevõtmine alguse Paide vallitornist, kust tuleteated lähevad laiali neljas suunas: Pärnusse, Tallinna, Rakverre ja Tartusse.

Pühapäeva õhtul oodatakse märgutuld traditsiooniliselt Pärnu muuseumi ees. Muuseumi ees on väljas Kaitseliidu relvanäitus ja kell 21 esineb ansambel Kosmikud. Pärast seda oodatakse ühiselt märgutuld, mille esimene tõrvik läidetaks kell 22 Paide vallitornis.

Tuleteade tähendab tõrvikute süütamist eelmise tõrviku märguande peale piki valitud trassi. Nii saab edasi anda teadet, kui puuduvad sidevahendid. Noorema riimkroonika järgi kasutati seda ka jüriööl ülestõusu märguandena.

Samal teemal

23. aprill 2018, 08:17
FOTOD | Ratas süütas Paide Vallimäel Jüriöö märgutule

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee