Tarbija

Metallraamid on tagasi! Ümarad, tilgakujulised ja sillaga prilliraamid dikteerivad trendi 

Linnaleht, 19. aprill 2018, 16:14
Prilliraamides on märgata mängulisust.Foto: Camera Press
Maailma ühel suuremal ja mainekamal prillimessil „MIDO Eyewear Show“ tutvustati kevadsuviseid prillitrende. Messi külastas ka kodumaise optikapoodide keti Norman-Optika tegevjuht Hele Vatku, kelle sõnul on minimalism prillimoes sel hooajal tagasi.

Vatku märgib, et messil jäid märksõnadest kõlama metall, loomulik, õhuke, retro ja vintage. „Kõige suurem muutus on kindlasti see, et viimastel hooaegadel domineerinud rasked ja tumedad plastraamid asenduvad kergemate ja heledamatega. Messil oli palju näha ka kergelt või täielikult läbipaistvaid raame,“ võtab ta trendid kokku. Toonidest rääkides toob ta esile mahedad suvised pastellid, nagu heleroosa ja -sinine, hall ning soojad ja kuldsed värvid. Samuti on jätkuvalt moes ihukarva beež, mis jätab prillikandjale rõivaid valides rohkem mänguruumi.

Kergematele raamidele tasakaaluks tulevad moodi julged ja isikupärased nurgelised, teisalt aga tilgakujulised või hoopis ümmargused prilliraamid.

Vatku sõnul on raamides märgata teatavat mängulisust. „Kui raam on minimalistlik, siis mängitakse klaasi kuju ja detailidega. Sama suunda oli messil märgata ka päikeseprillide vallas,“ selgitab ta.

Vatku juhib tähelepanu ka kaunitele ning erilistele retro- ja vintage-stiilis raamidele, millele paljud raamitootjad on oma fookuse pööranud. „Ka seal on palju ümarat ja ovaalset klaasi ning klassikalist kassisilma-look’i. Metallist topeltsild on selle trendi kohustuslik lisand. Rõhku pannakse ka teistele detailidele: sangaotsikud, logo paigutus ja disain.“ Nn retroraamide juures oli tema sõnul selgelt näha, et tootjad soovivad üllatada millegi tõeliselt erilise ja silmapaistvaga.

Stiilispikker

Kevadsuvise prillimoe 5 märksõna

*Stiilsed metallraamid

*Metallsangadega õhukesed plastraamid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee