Värskemad linnauudised

Geomeetrilised mustrid ja loodusmotiivid teevad ilma 

Ada Maltseva, 19. aprill 2018, 16:26
Geomeetrilised mustrid ja loodusmotiivid on praegu tapeedimaailmas moes.Foto: Tapeedistuudo
Tapeedi- ja kangatrendidest kerkivad esile kaks märksõna – loodus ja geomeetria.

„Tervislik eluviis ja looduslik mõtlemine kajastuvad tapeetidel-kangastel nii materjalis kui ka loodusmotiividena mustrites. Palju kohtab metsa- ja džungliteemat. Viimastel aastatel lahvatanud loodusmaterjalide imitatsiooni laine tapeedimustrites on kandunud üle ka kangastesse, kus mustritena mängivad marmori-, puidu- ja kiviimitatsioonid,“ ütleb Tapeedistuudio juhataja-sisekujundaja Anneli Sisask.

Teine vaieldamatu favoriit on geomeetria. „Seda kasutatakse seinakatetel suuremõõduliste geomeetriliste digiprintidena ning standardmõõdus paanidel tavapärases suuruses mustritena. Samuti kombineeritakse geomeetrilisi mustreid loodustemaatikaga ning kasutatakse kangastel geomeetriliste tekstuuridena,“ märgib ta.

„Värvitoonides domineerinud hall ja hallikassinine on asendunud julge türkiisi ja sügava rohelisega, aga ka rohelise ja sinise kevadiselt pastelsete varjunditega. Looduslikkust värvides rõhutavad veel roosakad-lillakad marjatoonid ning aktsenti lisavad rõõmus ookerkollane ja maalähedane terrakota,“ lisab Sisask.

Scandinavia tapeedisalongi ja tapeet.ee veebipoe külastajate seas on praegu populaarseimad lillemustrid, märkis salongi esindaja. Valikus on igat tüüpi õielisi: klassikalistest roosidest ning trendikatest pojengimustritest aasalillekeste kimpudeni.

---

Sisekujundaja: ärge kartke valget värvi!

Valgel on rohkelt varjundeid, see sobib väga hästi väikestesse ruumidesse, sest loob avardava mulje ning on neutraalseks taustaks teiste värvide lisamiseks ruumi, soovitab Kesko Senukai Estonia Haabersti K-rauta sisekujundaja Kertu Rechenberg.

Asjatundjad on väitnud, et sisekujunduses valitsevaid trende on enam kui üks – ühelt poolt on endiselt moes minimalism ja lihtsus, ka maalähedus ja taaskasutus, teisalt tuleb esile glamuursus ja luksus. Kertu Rechenberg kinnitab, et tõepoolest on praegu esiplaanil mitu suunda. „Taaskasutus jääb ilmselt püsivalt trendikaks, roheline mõtlemine ei kao kuhugi,“ lisab ta.

Skandinaavia stiil jääb
„Skandinaavia stiil on pisut laiem mõiste. Ühed käsitlevad seda moodsa stiilina, mis sisaldab traditsioonilisi detaile. Värvidena kasutatakse domineerivalt halli ja valget. Selle stiili all mõistetakse ka 50.–70. aastate modernset stiili interjööris. Meil on mõlemad stiilid jätkuvalt tõusvas trendis,“ kinnitab Rechenberg.
„Mujal maailmas räägitakse Skandinaavia stiilist eelkõige teises käsitluses. Sisekujundajad on selle trendikuse asjus erinevatel seisukohtadel. Ühed räägivad, kuidas see hakkab moest välja minema ja on juba pigem ära leierdatud. Teised aga, et see on täis elujõus. Praktika näitab, et meil on mõlemad suunad populaarsemad kui kunagi varem,“ märgib sisekujundaja.
Ka vastandlike stiilide ühendamine on praegu päevakorral. „Minimalistlikesse ruumidesse lisatakse luksuselemente. Moes on jälle mööblisamet, soojad kuldsed, vasksed ja pronksitoonid,“ märgib Rechenberg.

Väike ruum suuremaks
„Päris valged vannitoad on hakanud taanduma ning eelistatakse naturaalseid luksuslikke materjale, nagu marmor ja teised kivimid ning nende imitatsioonid. Samuti on jätkuvalt populaarne puiduimitatsiooniga keraamiliste plaatide kasutamine,“ ütleb Rechenberg.
Kui rääkida trenditoonidest, siis kargetest ja heledatest, igasse interjööri turvaliselt sulanduvatest toonidest ei olda veel tüdinud. „Siinsetele inimestele meeldivad siiski turvalised neutraalsed toonid. Eelistatakse beeže ja halle. Valget pisut kardetakse. Seda peetakse liiga steriilseks,“ märgib ta. Tegelikult on valgel väga palju varjundeid, see sobib hästi väikestesse ruumidesse, sest annab avardava efekti, ning loob neutraalse tausta teiste värvide lisamiseks ruumi.
„Valge kombineerituna puidutoonidega on mujal väga levinud kombinatsioon modernse interjööri loomisel. Samuti on ikka veel populaarne mustvalge monokroomne kombinatsioon. Interjööri lisatakse intensiivseid sinakasrohelisi ja rohekassiniseid, mahedaid lillakaid, roosasid ja kreeme toone. Seinakatetel muutuvad geomeetrilised mustrid aina populaarsemaks. Meie turul on suhteliselt uus ka 3D-tapeetide osa, need annavad ruumidele erilise õhustiku,“ kirjeldab sisekujundaja.

Uus nägu väikeste detailidega
„Selleks, et interjööri värskendada, ei pea ilmtingimata kogu tuba remontima,“ meenutab Kertu Rechenberg neile, kel kevadel plaanis kodus värskenduskuur ette võtta.
Kui seinad on neutraalsetes toonides, on ruumi välimust väga lihtne kardinaalselt muuta. Võib lisada värvi uute patjade, kardinate või vaiba näol, samuti mõne pildi, küünalde või keraamikaga. „Väga moes on geomeetrilised vormid nii mustrites kui ka kujunduselementides – keraamika, peeglid jne. Populaarsed on nii ümarad peeglid kui ka heksagooni kujuga keraamiline plaat, geomeetrilised mustrid nii tapeetidel, vaipadel kui ka tekstiilidel,“ lisab ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee