Minister Jaak Aab teatamas oma tagasiastumisest. (Õhtuleht)

Nagu sotside juhist ministri Jevgeni Ossinovski lahkumisteatest vähe oli.

Nüüd jäi teine minister, keskerakondlane Jaak Aab roolis olles jääknähtudega vahele ja astub tagasi. Nii vahetub korraga kaks ministrit. Praeguseks on valitsuses alles vaid pool neist ministritest, kellega 2016. aasta novembris alustati.

Lisaks on selle ajaga valitsus tekitanud pahameelt maksu-uuenduste ja aktsiisipoliitikaga. Viimasel ajal veel puidurafineerimistehase eriplaneeringu kangekaelne surumine, mis muide lahkuva Aabi valitsemisalas. Aga sellega asi ei piirdu: kohe-kohe on tulekul maakondlik tasuta ühistransport, millest ennustatakse hukatust ja kaost.

Siin on nimetatud vaid esimesed asjad, mis inimestel pähe tulevad, kui praegu hääldada sõnapaari „vabariigi valitsus“.

Pole imestada, et nende valitsus- ja personalieksperimentide peale on valitsuserakondade toetus pidevalt ja tugevalt kukkunud: juhtiv Keskerakond on jäänud kõvasti maha praegu opositsioonis olevast Reformierakonnast, sotsid lähenevad kiiresti valimiskünnisele, IRL on sellest juba allpool. Ja see pole veel kõik. Tallinnas kaua valitsenud Keskerakond on jäänud isegi seal alla Reformierakonnale. Põhjuseks ilmselt kuritarvituste avalikuks tulek linnatranspordi ettevõttes. Nii et nüüd on ka Tallinn käest minemas.

Ja kui küsida, kuidas küll asjad nii on läinud, siis jääb vaid öelda: kõik see on ise tehtud, hoolimata hoiatustest. Opositsioon on vaid leebelt pealt vaadanud.

5 kommentaari

A
Aga neil oli vaja võimalust  /   15:53, 19. apr 2018
tõestada, et riiki valitsema nad ei sobi. Nad võtsid selle võimaluse ja on nüüd end näidanud.
M
Mjah  /   06:07, 20. apr 2018
Aabile ei olegi vaja asendajat otsida, see koht oli oravate poolt välja mõeldud Arto Aasale niikauaks kui see omavalitsuste reform kestis. Nüüd on see läbi ja enam-vähem asjad paigas, seega tuleb see koht nüüd kaotada.
Kaotada tuleb ka 1 blondide ametikohast.
R
reede  /   19:33, 20. apr 2018
Savisaare reetmise karma jõuab kohale ja tasub valusalt kätte
V
valija  /   20:43, 21. apr 2018
minul oli juba algul täielik antipaatia Aabi suhtes. Tuulelipp ja endast heal arvamusel. Ei meeldi mulle uuenenud Keskerakond ja oma häält ma enam neile ei anna. See on karma võlg. Isegi Reform tundub nüüd, et oli parem.
K
kus on  /   11:12, 15. mai 2018
need 1000 töökohta mis lubati, Aab peab lõuga saama, kui keegi ei anna siis ise.

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias