Vaba aeg

Judas Priest – võimsat sorti tulejõud 

Ülo Külm, muusikavaatleja, 19. aprill 2018, 15:18
Judas Priest „Firepower“Foto: Columbia / Sony Music
1969. aastast tegutseva Suurbritannia hevibändi Judas Priest värske stuudioalbum „Firepower“ sisaldab 14 põletavat lugu.

Kõik tuttavad metallimehed-naised, kellele see plaat paugupealt ilmumispäeval või mõned päevad hiljem kätte on sattunud, on seda lõputult kiitnud. Mõni pidanud koguni paremaks või vähemalt sama heaks meistritööks kui eepilist kontimurdvat „Painkillerit“ aastast 1991.

Seega ülimalt kõrgeksaetud ootused ja vähemasti esimese ampsuna haugatud pööraselt raiuv „Lightning Strike“ õigustasid valjuhäälset kiidukoori. Pea tunnine album tervikuna siiski päris ideaalne Priest pole, paar märksa nõrgemat lugu on mingil viisil ikkagi sisse sattunud.

Mida rohkem aga välguna sähvivat, kõuemürinaga võrreldavat „Firepowerit“ kuulata, seda enam ta ka meeldima hakkab, pea kaasa võnkuma paneb. Kõrgpunkte on kahtlematult rohkesti. Lühike, minutine instrumentaallugu „Guardians“, raevukas leegiheitja „Flame Thrower“, vinge „Never the Heroes“ ja „Rising from Ruins“. Tagatipuks muidugi veel klassikalisemat sorti pikem ja seekord ainuke tempot mahakiskuv rokkballaad „Sea of Red“.

--------------------------------

Judas Priest „Firepower“ (Columbia / Sony Music)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee