Värsked Pärnu uudised

Rannametsa düünidel keerutav Luitejooks pakub kevadist liikumiselamust 

Linnaleht, 12. aprill 2018, 17:39
Koertekrossil jooksevad koerad koos omanikega. Foto: ANTS LIIGUS
Pühapäeval Häädemeeste vallas Rannametsa külas toimuv Luitejooks avab kevadekuulutajana Kahe Silla klubi ja ühtlasi Pärnumaa liikumishooaja.

Luitejooks on oodatud sündmus paljude Eesti spordisõprade jaoks, sest tähendab kevadsuvise hooaja algust. 8,3-kilomeetrisele jooksurajale on oodata üle 600 liikuja, sama pikale ajavõtuga või ajavõtuta käimisrajale pea 200 ning lastejooksule rohkem kui 300.

Koerte luitekrossil ja koertega käimisretkel võib kaasa lüüa sadakond loomasõpra. Koertekross on Eestis ainulaadne võistlusjooks, kus omanik läbib oma neljajalgse sõbraga kõrvuti pingutades 5,4-kilomeetrise distantsi. 8,3-kilomeetrine koerteretk on mõeldud seevastu rahulikku jalutustempot soovivatele loomaomanikele ning toimub Luitejooksuga kattuval rajal.

Luitejooksu rada pakub kauneid loodusvaateid ja mõõdukat sportlikku väljakutset igaühele. Valdavalt pehmel metsaalusel pinnasel kulgev distants läbib Luitemaa looduskaitseala, seal asuvad luited Torni- ja Tõotusemägi on Eesti kõrgeimad. Just sel põhjusel liigitub jooks elamusspordi kategooriasse.

Luitejooks on Pärnu Kahe Silla klubi kolmikürituse sarja avaetapp. Lisaks kuuluvad sarja Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks ja Pärnu rannajooks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee