Värsked Tallinna uudised

Algas Kitseaia korrastamine (1)

Linnaleht, 12. aprill 2018, 16:44
Augustist saab Jaan Koorti „Metskitse“ juures jälle jalga puhata. Foto: HEIKO KRUUSI
Vanalinnas Nunne tänaval alustati Kitseaia ehk skulptuuri „Metskits“ ümbritseva haljastu uuendamist.

Vanalinnas Nunne tänaval alustati Kitseaia ehk skulptuuri „Metskits“ ümbritseva haljastu uuendamist.

Kõigepealt korrastatakse haljasala taga asuv Toompea tugimüüri lõik. Alustatud on tellingute paigaldamisega, et müür puhastada ja lagunenud kohad parandada.

Samal ajal algab ka haljasala rekonstrueerimine, mille käigus taastatakse tänavalt haljasalale viivad trepid. Haljasala on selles kohas olnud alates 1927. aastast ning 1930. aastal otsustati paigaldada sinna Jaan Koorti skulptuur „Metskits“, mille järgi roheala on ka nime saanud. 1952. aastal paigaldati haljasalale pingid ja rajati trepid. Trepid ja pingid likvideeriti 1980. aastatel. Eelmisel aastal valminud projekti järgi taastatakse trepid, rajatakse jalgrajad ja haljastus. Samuti paigaldatakse skulptuuri juurde pingid.

Plaanis on täielikult uuendada ka Kitseaia ja Toompea kaljuseina ning tugimüüri valguslahendust.

Töödega soovitakse valmis saada augustiks.

Vabariigi 100 aasta juubeli ja kultuuripärandi aasta puhul korrastab linn mitmesuguseid kultuurimälestisi ja räämas kohti: Toompea tugimüüri Stenbocki maja juures, Mayeri trepi Vabaduse väljakul ning Liivi sõja ajast pärineva Tallinna vanima mälestusmärgi platsi Marta tänaval. Plaani on võetud ka Falgi teelt Pika Hermanni torni juurest Toomparki viiv trepp ning sellega külgnevad tugimüürid. Viimased on osa uusaegsest bastionikindlustustest, mida nimetatakse Türgi tiivaks. Alanud on ettevalmistused ka Tallinna suurima bastioni, Skoone bastioni korrastamiseks järgnevatel aastatel, seal on korrastamist vajavaid tugimüüre ligi pool kilomeetrit.

1 KOMMENTAAR

k
Kitseaed 14. aprill 2018, 13:08
Riigikogu nagu Nõukogude Liidu armee ,kellel oli kitseaed ja sigala.Võtsin kitse,et saaks kohvi piima,
siga grillin rasva samiseks.Et laiapõhjaline kolmele toolile ära paigaldada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee