Värsked Pärnu uudised

Pärnusse ehitatakse 40-aastase vaheaja järel uus elamurajoon – Valgre  

Linnaleht, 12. aprill 2018, 16:49
Esimese Valgre rajooni ehitatava maja Tiiru 5 välisilme. 
Suurettevõtjate Jaan Pillesaare ja Peter Ingmani osalusega ettevõte Valgre Residence alustas Pärnu rannapiirkonnas kuni 300 korteriga Valgre elamuehituse projektiga.

Tegemist on esimese täiesti uue korterelamute piirkonnaga Pärnus pärast Mai rajooni kerkimist ning Pärnu iseseisvuse taastamise järgse aja suurima investeeringuga elamuarendusse, hindab arendaja Valgre Residence’i juhataja Ivo Kasak.

Uue elamurajooni investeeringumaht on 24 miljonit eurot. Investorid on praeguseks projekti rahastanud ligi 4 miljoni euroga, millest 600 000 eurot on paigutatud kahe uue tänava – Viire ja Tiiru väljaehitamisse ning trasside rajamisse.

Majad mere ääres

Projekti eestvedaja Kasaku sõnul saab Valgre elurajooni valmimisega korda üks kaua kasutuseta seisnud mereäärne ala Pärnus. „Tegu on läbimõeldud ja tervikliku lahendusega, mis on suurepärane elukoht pärnakatele. Nii praegustele kui ka tulevastele. “ Uue elamupiirkonna ehitamise plaan on küpsenud pikalt. Isegi nimekonkurss viidi läbi juba 2007. aastal pärast detailplaneeringu kehtestamist.

Valgre elamurajoon rajatakse hotellist Strand Mai elamurajooni poole jäävale seni hoonestamata 21 000 ruutmeetri suurusele alale mere äärde. Sinna on kavandatud viis 7–9-korruselist kortermaja, kus hakkab paiknema kuni 300 korterit.

Esimese, seitsmekordse kortermaja projekti autorid on Hanno Grossschmidt ja Tomomi Hayashi arhitektuuribüroost HG Arhitektuur, kes pälvisid hiljuti Kultuurkapitali arhitektuuri aastapreemia Eesti Rahva Muusemi hoone eest. Esimest maja ehitab Vilcon Ehitus.

Elurajooni arendab Valgre Residence. Elurajooni rajamise investorid ja osanikud on Jaan Pillesaare investeerimisettevõte JPF Valdus, Peter Ingmani investeerimisfirma Ingman Baltic Sea Finance ning Ivo Kasaku ettevõte Texover.

Panus siinsete inimeste heaks

„Tegemist on nii majanduslikult mõistliku kui ka lihtsalt huvitava ja ilusa projektiga. Pärnu tähtsus tulevikus kasvab. Ja kuna ma tegelen igapäevaselt globaalse tarkvaraäriga, siis on kena, kui mõni projekt on tehtud ka algusest lõpuni siin Eestis, Eesti inimeste jaoks. Üks selline on Kakumäe sadam, teine nüüd Pärnu rannajoonel,“ kommenteeris oma panustamist Jaan Pillesaar.

Peter Ingmani sõnul tuli projekti investeerimise otsus pärast põhjalikku kaalumist. „Oleme mitmest Tallinna turule suunatud kinnisvaraprojektist ära öelnud, kuid Valgre puhul klappis kõik alates asukohast, kontseptsioonist ja meeskonnast kuni mastaabi ja arhitektuurilise lahenduseni ning sestap otsustasin Eesti ja Pärnu fännina kaasa lüüa,“ selgitas ta.

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee