Värsked Tallinna uudised

Järjekordne korruptsiooniskandaal Tallinnas (7)

Linnaleht, 5. aprill 2018, 16:15
Kinni peeti neli Tallinna Linnatranspordi AS-i töötajat.  Alar Truu (Õhtuleht)
Teisipäeval pidasid keskkriminaalpolitsei ametnikud kinni Tallinna Linnatranspordi AS-i (TLT) neli juhtivtöötajat, kellest kolme kahtlustatakse riigihangete nõuete rikkumises ja eelise andmises ning üht altkäemaksu võtmises.

Mahuka kriminaalmenetluse keskmes on kasutatud busside ostmise hanked alates 2012. aastast. Ühele juhtivtöötajale heidetakse ette suures ulatuses altkäemaksu võtmist aastail 2012–2017 selle eest, et kindlad ettevõtted saaks eelise kasutatud busside ning remonditeenuste ja kaupade hankimisel. Altkäemaksuna saadud vara maht küündib kokku 2 miljoni euroni.

Lisaks TLT töötajatele peeti kinni kolm inimest, kes on seotud kaupade ja teenuste tarnimisega TLT-le.

Põhja ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Leelet Kivioja märkis, et tegemist on esimeste avalike menetlustoimingutega kriminaalasjas, mida alustati eelmisel suvel.

Kinni peeti juhatuse liige Alar Urm, bussiliiklusteenistuse direktor Andres Herkel, bussiremonditöökodade juht Hannes Erbsen ja bussiremonditöökodade asejuht Jaanus Vink.

Sisekontroll

Samal teemal

Tallinna Linnatranspordi AS-i juhatuse esimees Enno Tamm ütles kommentaariks, et ettevõtte sisekontrolli tulemuste põhjal jõudis juhatus 28. märtsil järeldusele, et Jaanus Vink tuleb ametist vabastada. „Sündmused on aga meist ette jõudnud,“ märkis ta. Teisipäeval lõpetas TLT Vinki töölepingu, ülejäänute töösuhe peatati.

TLT nõukogu, mis peab tegema ka järelevalvet juhatuse tegevuse üle, juhib Tallinna linnapea Taavi Aas, kes on Delfile öelnud, et sai TLT sisekontrollist teada mõned päevad varem ja info paralleelse kriminaaluurimise kohta jõudis temani samal päeval, kui toimusid kinnipidamised. Seega pole Aas enda sõnul TLT-s toimunust teadlik.

Tänaseks on Jaanus Vink vahi alla võetud.

7 KOMMENTAARI

m
MÕTLE 11. aprill 2018, 09:45
mitu sada korda SUUREM OLI sadama sidruni saak IGA LAEVA KOHTA ja palju said OORAVAD???
e
eeskuju 8. aprill 2018, 11:20
Frankfurti koolkond: Lääs tuleb muuta haisevaks korruptsioonimülkaks!
(loe edasi)
Loe kõiki (7)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee