Vaba aeg

Lepatriinu: minu eesmärk on olla täiesti enneolematu 

Kristjan Roos, 5. aprill 2018, 15:09
Lepatriinu esinemas mullusel Acoussioni festivalil. Alar Truu (Õhtuleht) Lepatriinut paelub TMW puhul see, et melu toimub üle linna. TMWFoto: Alar Truu
Eesti viimaste aastate üks erilisemaid lauljaid ja laulukirjutajaid Lepatriinu ehk Triinu Paomets pole varjanudki oma suuri ambitsioone.

Tema muusikat on kirjeldatud kui muinasjutulist lüürikat koos kaasahaaravate elektrooniliste rütmide ja akustiliste instrumentidega. Mullu jaanuaris ilmunud esimene viie looga plaat „EP1“ oli tänavu Eesti muusikaauhindade konkursil nii aasta debüütalbumi kui ka aasta alternatiiv- ja indie-albumi kategooria nominent.

„Minu muusika on särtsakas, loominguline, ainulaadne, ilus ja tore,“ ütleb Lepatriinu ise bravuurikalt. Lisades, et kuigi temal kui muusikul on alati olnud mõjutajaid, siis artistina on ta suurim eesmärk olla täiesti enneolematu ja originaalne.

Naudib festivalimelu

Samal teemal

Pärast minialbumi ilmumist esines Lepatriinu mullu suvel nii mõnelgi festivalil, näiteks Jazzkaarel, Augustibluusil, Intsikurmu festivalil, Positivusel. Talle endale on kõige rohkem meeldinud kontserdid Positivusel, Intsikurmus, aga ka Acoussioni festivalil ja Augustibluusil.

Kas tulevikus on mõni konkreetne festival, kus ta tahaks esineda? „Festivale on üle maailma tohutult palju, ning parimad tihti ei hüüa tulles. Tahaks just festivale, mida ei oska oodata,“ vastab Lepatriinu.

Mõistagi esineb lootustandev Lepatriinu ka Tallinn Music Weekil. Reedel kell 19.30 astub ta Von Krahli teatris üles Raadio 2 laval. Laupäeval kell 12.45 saab teda aga tasuta kuulata: kell 12.45 esineb ta Stella Soomlaisi stuudio linnalaval.

Tallinn Music Weeki juures paelub Lepatriinut kõige enam melu, mis hõlmab kogu linna. „Kõik kontserdid, näitused, kohvikud ja muidugi ka inimesed igast maailma otsast, kes on siia kokku tulnud. Tallinn Music Week toob artisti jaoks kõik võimalused haardeulatusse, et oma karjääri edendada. Kõik, mida vaja teha, on härjal sarvist haarata,“ kiidab Lepatriinu tänavu 10. korda toimuvat festivali.

Mõistagi soovib Lepatriinu Tallinn Music Weekil näha ka teisi artiste. „Aga eelkõige tahaksin avastada midagi täiesti uut,“ märgib ta. Lisaks plaanib ta kindlasti kohal olla laupäeval Kultuurikatlas toimuval konverentsil, kus teiste hulgas kõneleb üks ta eeskujudest, Imogen Heap. Tegemist on end ise produtseeriva muusiku, produtsendi ja helitehnikuga, kes hägustab puhta kunsti ja loomingulise ettevõtluse vahelisi piire.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee