Päevateema

Närvigaasirünnak põhjustas kriisi (1)

Linnaleht, 05. aprill 2018, 15:07
Inglise päästetöötajad tegutsemas Salisburys kohas, kust leiti mürgitatuna Sergei Skripal ja tema tütar.  AFP/Scanpix
4. märtsil mürgitati Suurbritannias Salisburys närvigaasiga endist Vene sõjaväeluure ohvitseri Sergei Skripali ja tema tütart Juliat.

*Suurbritannia, Euroopa Liit ja USA on väljendanud veendumust, et tõenäoliselt on Skripali elu kallale kippumise taga just Vene võim. Moskva eitab seotust rünnakuga.

*Vastuseks Skripalide väidetavalt Venemaa-poolsele närvigaasiga mürgitamisele on Euroopa Liidu riigid, USA, Kanada, Austraalia ja NATO välja saatnud kokku üle 100 Venemaa diplomaadi. Venemaa on vastukäiguna saatnud samuti välja diplomaate Euroopa riikidest, USA-st, Kanadast ja Austraaliast.

*Eesti otsustas riigist välja saata Vene kaitseatašee, keda süüdistatakse diplomaadile lubamatus käitumises. Venemaa teatas selle peale, et saadab riigist välja Eesti kaitseatašee Toomas Peda.

*4.–6. aprillini toimub Läänemere lõunaosas Vene mereväe õhutõrjeõppus. Meedia teatel tuleb seetõttu lennuliiklus piirkonnas ümber suunata. Läti Delfi kirjutas, et õppused toimuvad vaid umbes 40 kilomeetri kaugusel Läti rannajoonest, Läti majandusvete kohal.

Allikad: Õhtuleht, Delfi, BBC

1 KOMMENTAAR

l
linlane06. aprill 2018, 09:41
Nagu läti uudised kirjutavad siis kõik ei olegi nii must-valge nagu meil püütakse näidata ? (loe edasi)

Sisuturundus

Päevatoimetaja

+372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Reklaam ja kuulutused

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee