Arvamus

Ja nad tulevadki Tallinna! (3)

Kristjan Roos, toimetaja, 28. märts 2018, 16:59
Teisipäeval andsid Anastasya Kikkas ja riigikogu liige Märt Sults riigikogu esimehele Eiki Nestorile üle 2000 Valgamaa kodaniku allkirjastatud petitsioon Valga haiglas sünnitusosakonna sulgemise vastu Foto: Teet Malsroos
Jüri Mõisa omaaegne lapsesuuga välja öeldud üleskutse – kui tahate hästi elada, tulge kõik Tallinna elama – on riigi toel saamas üha rohkem tõeks.

Kuidas teistmoodi mõista hiljutist haigekassa otsust Põlva ja Valga haigla sünnitusosakonna sulgemise kohta? Jah, Tallinnas kontorilaua taga Exceli tabelit järgiv ametnik võib ehk isegi mõelda, et on tõesti suure strateegilise otsusega hakkama saanud. Aga mida peaksid selle uudise peale mõtlema meie seni veel maal elavad sõbrad ja sugulased – eeldatavasti on meil kõigil neid ikka veel Lõuna-Eestis. Paljud noored on heas usus läinud või jäänud maale elama. Ja nüüd siis sellised riigi otsused. Ah et mis see tunnike sõitu sünnitama ära ei ole? No katsuge sellist juttu rääkida rasedale naisele ja vaadake, mis ta kostab.

Ega siis sünnitusosakonnad ainsad pole – uksi sulgevad ju ka pangakontorid ja väikepoed. Eelneva taustal kõlab õõnsana riigi plaan teha maapiirkondadesse tasuta ühistranspordiliinid. Kas regionaalpoliitika tähendabki meil seda, et ühe käega võtame ja teisega anname? Tõesti, sünnitusosakondade sulgemisest kokku hoitava raha eest saavad inimesed varsti tasuta bussiga kodust kaugemale sünnitama minna. Milline progress!

Väikesed, aga märgilised riigi otsused muudavad Eestit üha enam linnriigiks. Ei kujutagi nüüd hästi ette, kuidas eelneva valguses suudavad riigijuhid edaspidi meile ausa silmavaatega rääkida regionaalarengust ja sellest, kui hea on Eestis maal elada.

3 KOMMENTAARI

p
peale selle 5. aprill 2018, 14:09
tehakse kõik oma sulgemistega, et elu maal häviks. Simson tahab kehtestada tasuta bussiliiklust. Saan nüüd aru, et seda tasuta transporti ei tulegi, sest on hea ütelda, et rahvast ei ole. Olen hea inimene, teeks, kuid ei saa, sest sõitjaid netu.
m
mina 5. aprill 2018, 14:03
vaatan juba sellise pilguga, et oli see Reformierakond mis oli, kuid uuenenud Keskerakond on ikka kordades hullem.
Loe kõiki (3)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee