Tarbija

Suurim elektrifirma taotleb riigilt võrgutasu langust (5)

Toimetas Denes Kattago, 22. märts 2018, 07:36
Kõrgepingeliinid Foto: Alar Truu
Eesti suurim võrguettevõte Elektrilevi näeb võimalust järgmisest aastast taas langetada võrgutasu ning esitas konkurentsiametile materjalid ettevõtte kulude ja tulude hindamiseks.

Võrguteenuse keskmise hinna languseks võib kujuneda ligikaudu 8 protsenti, kuid hinnamõju erineb pakettide lõikes. Võrguteenuse hinda võimaldavad langetada kasvanud tarbimismahud, soodsad intressimäärad ja kokku hoitud püsikulud. Samuti mõjutab hinda lõppenud kaugloetavate arvestite paigaldus ja seeläbi stabiliseerunud investeerimismahud. 

Samal teemal

Soodsat mõju on hinnale avaldanud ka peakaitsme suurusest sõltuv püsitasu ehk möödunud aastast muutunud hinnakujundus. “Viimase aasta jooksul on loobutud 3%-st kasutult seisnud võrguvõimsusest ja lõpetatud enam kui 1000 võrgulepingut kohtades, kus elektrit ei tarbitud. Tänu sellel ei pea enam ülal hoidma ja uuendama kasutuna seisnud võrguressurssi. Seega on püsitasu juba praegu andnud võrguteenuse tarbijatele tervikuna kasuliku efekti,” selgitas Elektrilevi äriarenduse valdkonna juht Priit Treial.

Esitatud materjalide põhjal viib amet läbi kulude ja tulude eelanalüüsi, mille järel esitab firma ametile hinnalangetamise taotluse. “Seetõttu ei saa täna veel lõplikest numbritest rääkida, kuid prognoosime, et keskmise hinna langus võib jääda 8 protsendi juurde,” ütles Treial ja lisas, et hinnamuutus ei tule kõikides pakettides ühtlane. 

Eelduste kohaselt jõustub uus hind 2019. aasta algusest. Hinnakirjad peavad avaldatud oleme hiljemalt kolm kuud enne hinnamuudatust.

2017. aastal vähenes Elektrilevi klientidele võrguteenuse keskmine hind kahe hinnalangusega kokku ligikaudu 9 protsenti.

Võrguteenuse hind on kulupõhine ning muudatuste korral ettevõtte kulu- või tulubaasis korrigeeritakse vastavalt hinda. Hinna üle teeb järelevalvet konkurentsiamet.

Lisainfo võrgutasu kujunemisest

5 KOMMENTAARI

m
mina panin püsitasu kehtestamise vastumeetmena 22. märts 2018, 14:59
suvilas vastava arvu pirne põlema,kas nüüd on keskkonna saastamine väiksem või?kuidas konkurentsiamet majandusministeerium ja keskkonnaministeerium lubab üldse püsitasu kehtestada?siin riigis on nr 1 raha,mida aina rohkem kokku krabada!
j
jass_ 22. märts 2018, 14:43
Saage palun aru, planeeritud KASUM tuleb iga hinna eest kätte saada, need vangerdused on ainult vee sogamiseks suurema kasumi eesmärgil!
Loe kõiki (5)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee