Värsked Pärnu uudised

Sügisel ehitatakse Pärnu muuli äärde kergliiklustee  

Linnaleht, 15. märts 2018, 17:01
Et huvilised kergemini muuli kõrvalt randa pääseksid, plaanib linn ehitada valgustatud kergliiklustee. Foto: ANTS LIIGUS
Pärnu linnavalitsus valmistab ette riigihanget, et hakata augusti lõpus ehitama muuli kõrvalt randa viivat kergliiklusteed.

Tee algab Estonia katastroofi ohvrite mälestusmärgi lähedalt rannapargist. Esmalt saavad jalakäijad ja ratturid liikuda mööda 63-meetrist asfaltteed, seejärel mööda muuli kõrval asuvat 400-meetrist vaiadel asuvat laudteed. Kergliiklustee lõpeb tuletorni lähedal liivarannal. Kolme meetri laiune tee on mõeldud selleks, et inimesed kuiva jalaga randa pääseksid. Keskranna-poolne muul on üks Pärnu sümboleid, kuid praegu on juurdepääs sellele sonnide tõttu raskendatud.

Keskmiselt 1,6 meetri kõrgusel veepinnast kulgev tee piiratakse mõlemalt poolt kuni meetrikõrguste käsipuudega. Rajal on seitse pinkide ja prügikastidega istumisala, mille käsipuudesse süvistatakse LED-ribad, tee alguses ja lõpus asuvad jalgrattahoidjad. Laudtee sisse paigaldatakse 67 maavalgustit, mis paiknevad mõlemal pool teed.

Kergliiklustee maksumuseks on planeeritud 351 306 eurot. Sellest 52 696 eurot on Pärnu linna omafinantseering, ülejäänu moodustab Euroopa Liidu toetus. Täpne hind selgub pärast hanke läbiviimist. Tööde algusajaks on kavandatud 21. august, tee valmimisajaks 19. oktoober.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee