Tarbija

Kasulik nipp: õnnetuste vältimiseks tasub paneelmajadelt võtta betooniproovid (1)

LL, 8. märts 2018, 17:02
Tallinnas Lasnamäel kukkus mõne aasta eest ühe maja neljanda korruse rõdu esipaneel tänavale, inimesed õnneks kannatada ei saanud.  Arno Saar
Ehkki enamik Eesti paneelmaju on läbinud korraliku värskenduskuuri, on eenduvatelt betoonosadelt suuremate õnnetuste vältimiseks mõistlik võtta betooniproovid, soovitab Pindi Kinnisvara.

Ettevõtte haldusteenuse juht Heliis Anto ütles, et üldiselt on Eesti elamufond heas seisus. „Vanadel majadel on vahetatud elektrisüsteemid ja püstakud, remonditud trepikojad, soojustatud otsaseinad ning paneelivuugid täidetud.

Paraku oli nõukogudeaegne ehituskvaliteet väga hüplik ning tihti ei tule ühistud isegi selle peale, et kõige ohtlikumad on aastakümneid tuules ja tuisus ligunenud betoonist rõdupõrandad ja trepikoja varjualused,“ rääkis Anto.

„Kui betoon on kehvalt valatud või selle sees paiknev raudarmatuur roostetama hakanud, siis ei välista miski, et ühel päeval rõdu või varjualune mureneb, nagu juba varemgi on juhtunud. See on aga väga ohtlik,“ lisas ta.

1 KOMMENTAAR

v
vaata 10. märts 2018, 10:05
Tobe teema, betooni proovid :)) Vanalinnas ka lagunevad müürid, mis nüüd teha ? Miks maha ei lammutata ? Uute majade rõdud on õhukesest metallist ehitatud ja meie niiskes kliimas hakkavad varsti läbi roostetama , alla kukkuma.

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee