Tarbija

Enneta torude külmumist! 

LL, 8. märts 2018, 17:01
Töömees sulatab külmunud torusid kuuma auruga.  Arno Saar
Kõige ohtlikum aeg torude külmumiseks on ilmamuutuste aeg ehk kui külmalainele järgneb soojalaine, hoiatab Eesti Vee-ettevõtete Liidu tegevdirektor Vahur Tarkmees.

Ka Ergo varakahjude osakonna juht Erko Makienko tuletab meelde, et kui kõvem pakane järele annab, siis hakkavad ka majade torud külmuma. „Karta ei tule mitte suurt pakast, vaid talvise külma taandumist. Ilma järsu soojenemise tõttu pressib soe õhk külma maa sisse ja selle tõttu torud külmuma kipuvadki. Jääs toru võib omakorda kergelt puruneda ja tuua kaasa suuri remondiarveid,“ rääkis Makienko.

Igal aastal tuleb kindlustusel tegeleda kümnete veekahju juhtumitega, mis on tingitud külmunud torudest. Seni suurim selline külmumisest tekkinud veekahju oli ligikaudu 100 000 euro suurune kahju Tallinna vanalinna korteris.

Seega ei tasu külmade möödudes valvsust kaotada. Kui veetoru on aga külmunud, ei tohi jäätunud toru hakata ise lahtise leegiga sulatama. Abi saamiseks tuleb pöörduda kas oma vee-ettevõtte või torutööde teenust pakkuva eraettevõtte poole, kel on sulatamiseks mõeldud riistvara. Näiteks plasttorude lahtisulatamiseks on vastavad aurutid ja metalltorude jaoks elektrilised seadmed.

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee